piątek, 11 października 2019 11:34

Okradł kościół. Został zatrzymany dzięki mieszkańcom Białego Dunajca

Autor Mirosław Haładyj
Okradł kościół. Został zatrzymany dzięki mieszkańcom Białego Dunajca

Dzięki wzorowej postawie mieszkańców Białego Dunajca policjanci zatrzymali 29-latka, który okradł kościół. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Teraz wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia zajmują się funkcjonariusze z zakopiańskiej komendy.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem, wczoraj około godziny 15:00, został zaalarmowany przez zawiadowcę stacji kolejowej w Białym Dunajcu, o pozostawionym plecaku z zawartością przedmiotów liturgicznych prawdopodobnie pochodzących z kościoła. Rzeczy te miał ukryć na stacji młody mężczyzna, który od rana chodził po stacji i dziwnie się zachowywał.

Zawiadowca przekazał rysopis mężczyzny, po czym policjanci niezwłocznie rozpoczęli jego poszukiwania. W międzyczasie dyżurny jednostki potwierdził, że kradzież miała miejsce w kościele parafialnym w Białym Dunajcu, gdzie również widziany był mężczyzna o podanym rysopisie. Kościelny ocenił straty na blisko 2.5 tysiąca złotych. Po kilkunastu minutach od zgłoszenia dzięki kolejnym informacjom od mieszkańców policjanci zatrzymali kompletnie zaskoczonego sprawcę kradzieży w centrum wsi gdzie raczył się zakupionym alkoholem.

Okazało się, że jest to 29-latek bez stałego miejsca zamieszkania, który w przeszłości był notowany przez policję. Łup złodzieja policjanci odzyskali w całości. Przedmioty liturgiczne niebawem wrócą do kościoła. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Teraz dalszym wyjaśnianiem okoliczności zdarzenia zajmują się policjanci z zakopiańskiej komendy. Niewykluczonym jest, że mężczyzna może odpowiadać za inne kradzieże na Podhalu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. i inf.: KPP w Zakopanem

Podhale - najnowsze informacje