poniedziałek, 8 listopada 2021 05:11

Oni wiedzą, że królowa sportu jest tylko jedna!

Autor Mirosław Haładyj
Oni wiedzą, że królowa sportu jest tylko jedna!

Suski Klub Lekkoatletyczny powstał z inicjatywy osób, dla których sport, a w szczególności bieganie są jedną z miłości życia.

Zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych są dofinansowywane przez Miasto Sucha Beskidzka i są dostępne dla każdego niezależnie od przygotowania sportowego. Prowadzone są z pasją i mają za cel przynosić trenującym ogromną satysfakcję. Warto dodać, że Klubie ogromną wagę przywiązuje się do atmosfery i integrowania się jego członków. Oprócz zajęć, wspólnych wyjazdów na zawody, organizowane są pikniki, a przyjaźnie zawiązane na treningach owocują w życiu prywatnym - zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych.

Klub zamierza przy tym nieustannie się rozwijać. W planach ma organizację wyjazdów, zgrupowań i obozów sportowych. Chce się także rozwijać poprzez zakup wyposażenia, aby jego brak nie był dla kogoś przeszkodą w realizacji marzeń sportowych. W ostatnim czasie pozyskał dotację w ramach konkursu grantowego Małopolska Lokalnie 2021, realizowanego przy wsparciu Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych w Krakowie. Głównym celem projektu pt. „Biegiem po rozwój" jest promocja stowarzyszenia wśród lokalnej społeczności oraz jego rozwój poprzez udział w szkoleniach i zakup wyposażenia.

Inf. i foto: UM Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje