piątek, 29 listopada 2019 14:00

Otwarto nowoczesne boisko dla uczniów sądeckiej "ósemki"

Autor Marzena Gitler
Otwarto nowoczesne boisko dla uczniów sądeckiej "ósemki"

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 im. Władysława Jagiełły mogą korzystać z nowego boiska sportowego. Nowoczesny obiekt otworzył prezydent Ludomir Handzel.

- Bardzo się cieszę, że macie teraz tak świetne boisko, a przede wszystkim możecie czuć się na nim bezpiecznie. Mam nadzieję, że będziemy ciągle poprawiać infrastrukturę wokół waszej szkoły - powiedział prezydent Ludomir Handzel.
Obecny na uroczystości otwarcia boiska radny Jakub Prokopowicz podkreślił, że to nie koniec inwestycji w tej części miasta.

– Osiedle Przydworcowe i Osiedle Szujskiego niestety przez lata były zaniedbane. Dajcie nam jeszcze troszkę czasu, a na pewno to zmienimy. W przyszłym roku w ramach budżetu obywatelskiego zostanie wybudowany parking i plac zabaw.
Po oficjalnych uroczystościach, na nowym boisku szkolnym odbył się pierwszy mecz piłki nożnej, który zainaugurował prezydent Ludomir Handzel. Uczniowie otrzymali również od prezydenta upominki.

Nowe boisko znalazło się w poprzedniej edycji budżetu obywatelskiego. Dzięki wykonanym pracom uczniowie mają do dyspozycji nowoczesny obiekt z poliuretanową nawierzchnią do gry w piłkę nożna i ręczną. W planach jest także montaż piłkochwytów.
W otwarciu boiska sportowego przy Szkole Podstawowej nr 8 im. Władysława Jagiełły wzięła także udział dyrektor Wydziału Inwestycji Marta Poremba oraz radny Leszek Zegzda.

Inf. i foto: UM NS

Nowy Sącz - najnowsze informacje