wtorek, 23 lutego 2021 14:27

Pełne atrakcji Zakopane

Autor Artykuł sponsorowany
Pełne atrakcji Zakopane

Dlaczego tak przepadamy za Zakopanem? Nie może być inaczej, to miasto gościnne, przyjazne, gwarantujące moc atrakcji i rozrywek. Poznawanie go jest ciekawym doświadczeniem oraz przygodą. Najbardziej doceniamy przede wszystkim górskie krajobrazy i liczne malownicze zakątki, w którym możemy się przekonać, czym jest prawdziwe piękno natury.

Zaplanować, zarezerwować i ruszać w drogę!

Dobrze przed wyjazdem do Zakopanego znaleźć trochę czasu na zaplanowanie wypoczynku. W sieci znajdziemy blogi poświęcone turystyce, czy fora internetowe, na których ludzie dzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat miasta, polecają konkretne atrakcje. Możemy online zarezerwować interesujące nas opcje i po przybyciu na miejsce od razu cieszyć się nimi. Najlepiej skorzystać z usług firmy z doświadczeniem, która od lat dba o to, by każdy, kto odwiedza Podhale był zachwycony wypoczynkiem i zabrał do domu przemiłe wspomnienia. Na pewno godny uwagi jest serwis https://www.goral.pl. Zgromadził on liczne oferty, na stronie dowiemy się o rozmaitych możliwościach spędzania czasu na Podhalu i zarezerwujemy bilety np. na kuligi, rafting i spływ przełomem Dunajca, wyprawy rowerowe, te na skuterach śnieżnych, czy quadach. Goral.pl stanowi ogromną pomoc w zaplanowaniu wyśnionego wypoczynku. Proponuje też gotowe pomysły na jednodniowe wycieczki - https://www.goral.pl/zakopane/wycieczki-jednodniowe. To super rozwiązanie, oszczędza nasz czas, który musielibyśmy przeznaczyć na samodzielne układanie programu takiego wypadu.

Aktywnie i trochę leniwie

Nie brakuje osób, które uważają, że jeśli wypoczywać, to tylko aktywnie. W Zakopanem i jego okolicach nie będą się nudzić. Można wypożyczyć rower lub rower elektryczny i dotrzeć w malownicze zakątki. Podczas przejażdżki mamy okazję podziwiać góry z nieco innej perspektywy i nacieszyć się charakterystyczną atmosferą. Można też pokonać wybraną przez siebie trasę na quadzie. Taka atrakcja podnosi poziom adrenaliny, zapewnia moc miłych przeżyć i jest bardzo popularna w ostatnim czasie. Innym pomysłem jest udział w raftingu przełomem Dunajca. Pokonywanie o własnych siłach rzeki, walka z bystrzynami – to wyzwanie. Po dotarciu do mety, czujemy zmęczenie, ale i tak rozpiera nas energia. Odkrywać czar gór można przecież nie tylko na lądzie.

Ci, którzy zechcą postawić na atrakcje, które nie są związane z wysiłkiem fizycznym, także się nie rozczarują. Wizyta w termach przyniesie relaks, odpręży, pozwoli zadbać o ciało i umysł. Pozytywnych emocji dostarczy biesiadowanie z góralami. Pyszne jedzenie, wysokoprocentowe trunki, wpadające w ucho rytmy, zabawne konkursy – dobrego humoru, uśmiechu będzie niemało. Zimą warto udać się na kulig. Pędząc saniami przez zaśnieżone tereny oderwiemy się od rzeczywistości i przekonamy, jak cudnie prezentują się góry i doliny pokryte białym puchem. Doskonałym pomysłem jest wynajęcie niewielkiego, klimatycznego domku, gdzie w długie jesienne i zimowe wieczory z gorącym napojem w dłoni, będziemy mogli poleniuchować.

Turystyka

Turystyka - najnowsze informacje