poniedziałek, 20 maja 2019 09:25

Planujesz wyjazd do Zakopanego? Zaplanuj fantastyczne wakacje!

Autor (red)
Planujesz wyjazd do Zakopanego? Zaplanuj fantastyczne wakacje!

Polskie góry to świetne miejsce na wakacyjny wyjazd. Jadąc w grupie znajomych można sprawdzić swoje siły na wielu przepięknych szlakach, poznać lokalną kulturę i skorzystać z miejscowych atrakcji. Co zrobić, żeby nie utknąć na Krupówkach? Przede wszystkim trzeba mieć otwartą głowę i chęci do eksploracji Zakopanego i okolicy.

Na pobyt można zdecydować się przez cały rok, jednak to właśnie latem jest najwięcej atrakcji w tej okolicy. Jadąc na wakacje w okresie letnim warto zdecydować się na pobyt w miejscu nieco oddalonym od ruchliwego centrum, a które jest jednocześnie dobrze skomunikowane i w ładnej okolicy. Takim miejscem jest Hotel Redyk, który świetnie się sprawdza dla niewielkich grup oraz rodzin z dziećmi.

Wakacje w Zakopanem

Zakopane to jedna z tych destynacji wakacyjnych, która jest obowiązkowa dla każdego początkującego miłośnika gór i kultury góralskiej. To nieoficjalna stolica Tatr, do której przyjeżdżają co roku tysiące turystów i to nie tylko z Polski, ale z całego świata! Co przyciąga tak wiele osób w tę okolicę? Przede wszystkim niezwykła kultura i sztuka, które tutaj się ukształtowały i miały wielu przedstawicieli w postaci pisarzy, poetów, czy malarzy. Poza tym to naprawdę piękne miasto, które położone jest w cudownej okolicy! Tatrzański Park Narodowy pozwoli poznać nieco dzikiej natury, z którą na co dzień nie mamy styczności. Wytyczone szlaki z kolei pozwalają na zdobycie szczytów nie tylko zapalonym alpinistom. Jakie miejsca warto odwiedzić będąc w Zakopanem?

Dobra zabawa na Gubałówce

To wzniesienie jest świetne dla osób, które dotychczas się za dużo nie wspinały i nie mają kondycji na dalekie wyprawy. Wzniesienie ma niewiele ponad 1000 metrów i można na nie dostać się także nowoczesną kolejką linową, która jest atrakcją samą w sobie. Będąc już na górze można nie tylko podziwiać widoki, ale także zjeść coś z pysznej góralskiej kuchni, a także zjechać zabójczą zjeżdżalnią, która jest letnią alternatywą dla sportów zimowych.

Nie byle jaka sztuka

Osoby które zamiast wędrówek i wspinaczek wolą poznać nieco historii i sztuki związanej z Zakopanem, mogą wybrać się do kilku miejscowych muzeów. Polecamy przede wszystkim Muzeum Tatrzańskie, którego ekspozycja skupia się na przyrodzie i etnografii regionu tatrzańskiego. Jeśli podczas tego samego pobytu wybierzemy się do Muzeum Przyrodniczego TPN, to uda nam się poznać ten region nawet dokładniej niż podczas górskiej wyprawy! Miłośnicy sztuki mogą z kolei udać się do Miejskiej Galerii Sztuki, która często oferuje różnego rodzaju wystawy związane ze sztuką zakopiańską.

Łatwe szlaki dla początkujących

W okolicy jest wiele różnych pięknych tras, które kuszą przyjezdnych obietnicą pięknych widoków. Należy jednak pamiętać, że wiele z nich to trasy trudne: czerwone i czarne. My polecamy zdecydować się na początek na trasy niebieskie, zielone, lub ewentualnie żółte. Prowadzą one między innymi na Kasprowy Wierch, Giewont, czy do Morskiego Oka. Warto zapoznać się z przewodnikiem i mapą, aby na pewno wybrać odpowiednią trasę dla siebie, zarówno pod względem trudności, jak i długości. Wakacje w Zakopanem będą z całą pewnością udane, jeśli będziesz pamiętać o tym, aby zadbać o swoje bezpieczeństwo!

Turystyka - najnowsze informacje