poniedziałek, 17 czerwca 2024 13:15

Pojechali po Puchar Skarbnika. Rekordowa liczba zawodników w Wieliczce

Autor Marzena Gitler

Blisko 200 zawodników z 45 miast z całej Polski i 22 klubów rolkarskich wzięło udział niedzielę, 16 czerwca w zawodach o Puchar Skarbnika w jeździe szybkiej na rolkach w Wieliczce.

Trasa zawodów prowadziła przez piękne, historyczne centrum miasta. Start i meta zlokalizowane były na ulicy Mickiewicza w okolicy Traktu Solnego. Zawodnicy w kategorii OPEN pokonywali trasę 13 razy czyli przejechali 10 km. Najmłodsi zawodnicy Junior F mieli do pokonania dystans 200 metrów. Zawodnicy kat. Junior E - 500 m, junior D - 770 m, junior C - 1540 m a kadeci - 2 310 m.

W kategorii Open najlepszy był Paweł Ciężki z Kłaja, który też wygrał kategorię M30. Dystans 10 km. pokonał w 19 m 06 s. Najszybszą zawodniczką była Barbara Sznitko z Krakowa (14 miejsce w Open i 1 w K30).  Wyniki tegorocznych zawodów będą zaliczane do klasyfikacji Tauron Długodystansowego Pucharu Polski.

Dekoracja zwycięzców odbyła się w Wielickiej Mediatece. Wzięła w niej udział Angelika Waszkiewicz, dyrektor Wielickiego Ośrodka Sportu oraz Witold Kościelniak, Prezes Krakowskiego Klubu Sportów Wrotkarskich.

Zawody zostały zorganizowane przez KKSW Krak, przy wsparciu Wielickiego Ośrodka Sportu, a patronat nad wydarzeniem objął Rafał Ślęczka - Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka.