sobota, 23 maja 2020 09:48

Polacy uwięzieni na wycieczkowcu w Hiszpanii. Koronawirus na pokładzie

Autor Mirosław Haładyj
Polacy uwięzieni na wycieczkowcu w Hiszpanii. Koronawirus na pokładzie

Statek od czwartku cumuje w barcelońskim porcie z powodu potwierdzonego na pokładzie zakażenia koronawirusem.

Na wycieczkowcu Seven Seas Navigator znajduje się 400 osób, w tym 26 Polaków. Ze względu na wykrycie koronawirusa, jednostka została objęta kwarantanną.

Według hiszpańskiego Ministerstwa Zdrowia statek przybył do portu w Barcelonie w czwartek, a kobieta, która jest członkiem załogi z łagodnymi objawami na pokładzie została odizolowana.

– Kobieta przeszła test Covid-19 i uzyskała wynik pozytywny. Pozostaje na pokładzie statku, odizolowana od innych członków załogi, którzy nie mają objawów, ale są poddani kwarantannie w ramach środków ostrożności. – powiedział rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

W związku ze stanem wyjątkowym wprowadzonym w Hiszpanii statkom wycieczkowym nie wolno zawijać do portów, jednak zrobiono wyjątek dla Seven Seas Navigator.

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że wszyscy obywatele Polski, którzy przebywają na pokładzie statku to członkowie załogi.

– Zgodnie z informacjami przekazanymi polskim służbom konsularnym przez armatora i potwierdzonych przez hiszpańską policję portową na pokładzie wycieczkowca objętego kwarantanną w porcie w Barcelonie przebywa 26 polskich obywateli

– informuje cytowane przez portal polsatnews.pl biuro prasowe MSZ.

Hiszpańskie służby nie ujawniły ani skąd wpłynęła jednostka, ani dokąd zmierzała.

koronawirus najnowsze informacje

Fot.: ilustracyjne

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje