środa, 4 grudnia 2019 10:45

Pomoc drogowa – kiedy warto z niej skorzystać, doradza firma z Krakowa

Autor Bernard Szwabowski
Pomoc drogowa – kiedy warto z niej skorzystać, doradza firma z Krakowa

Każdy kierowca zdaje sobie sprawę, że w przypadku awaryjnej sytuacji może skorzystać z pomocy drogowej. Zazwyczaj jednak nie jesteśmy w stanie wymienić wszystkich kompetencji firm specjalizujących się w pomocy drogowej. Czym dokładnie zajmuje się pomoc drogowa? Kiedy powinniśmy się o nią ubiegać? - rozmawiamy z Michałem z http://pomoc-drogowa-krakow.pl/

Jaka jest oferta firm zajmujących się pomocą drogową?

Część kierowców zna pojęcie pomocy drogowej intuicyjnie. Wiemy, że możemy po nią zadzwonić, kiedy nasze auto będzie potrzebowało holowania. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że na tym nie kończą się kompetencje tego typu firm. Zakres świadczonych przez nie usług jest zdecydowanie szerszy. Zazwyczaj oprócz transportowania samochodów do warsztatów oferują one naprawy na miejscu. Często zdarza się, że po szybkim przeglądzie technicznym pojazdu pracownik dochodzi do wniosku, że jest w stanie udzielić pomocy bez konieczności przewożenia samochodu do warsztatu. Jest to rozwiązanie zdecydowanie tańsze, pozwala ponadto zaoszczędzić czas.

Zanim wezwiemy pomoc drogową, powinniśmy dowiedzieć się jaki jest zakres świadczonych przez nią usług. Im jest on większy, tym lepiej. Jeżeli firma nie będzie dysponowała sprzętem i narzędziami niezbędnymi do szybkiej naprawy naszego auta w terenie, będzie musiała przetransportować je do warsztatu samochodowego, co z naszej perspektywy nie jest sytuacją korzystną. Warto dopytać, czy w przypadku awarii firma z którą współpracujemy jest nam w stanie zapewnić auto zastępcze.

Pomoc drogowa Kraków – kiedy możemy liczyć na wsparcie?

Mieszkańcy większych miast, takich jak na przykład Kraków są w bardzo komfortowej sytuacji. Mogą oni przebierać w ofertach firm specjalizujących się w pomocy drogowej. Im większa konkurencja, tym niższe ceny i szerszy zakres usług. Większość firm specjalizujących się w pomocy drogowej świadczy swoje usługi dwadzieścia cztery godziny na dobę. Oznacza to, że jeżeli w nocy na drodze zepsuje się nam auto, nie będziemy zmuszeni czekać do rana. Zanim skorzystamy z usług danej firmy upewnijmy się jednak jaki jest obszar jej działania.

Czy warto korzystać z pomocy drogowej?

Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie o to, czy warto jest korzystać z pomocy drogowej. Z pewnością może nam ona bardzo pomóc. Zastanówmy się dwa razy zanim zaczniemy samodzielnie naprawiać usterki w naszym samochodzie bądź też wspólnie z innym kierowcą zajmiemy się holowaniem samochodu. Dzięki skorzystaniu z pomocy profesjonalistów na pewno uda się nam uniknąć wielu przykrych wypadków.

Co więcej w wielu przypadkach nie mamy innego wyjścia jak tylko zadzwonić po pomoc drogową. Dotyczy to na przykład holowania samochodów na autostradzie. Choćby ze względu na takie sytuacje dobrze jest wcześniej przygotować się i mieć w zanadrzu kontakt do sprawdzonej firmy specjalizującej się w pomocy drogowej. Pamiętajmy, że w kryzysowych sytuacjach postępujemy pod wpływem silnych emocji i popełniamy złe decyzje. Istnieje wtedy duże ryzyko, że skorzystamy z usług niewłaściwej firmy i przepłacimy.

W jaki sposób szukać pomocy drogowej?

Podczas szukania pomocy drogowej musimy uwzględnić nasze miejsce zamieszkania. Jeżeli mieszkamy w Krakowie, raczej nie będziemy nawiązywali współpracy z firmą, która swoją siedzibę ma w Gdańsku. Bardzo ważne jest także, żeby upewnić się na jakim obszarze działa dany przedsiębiorca. Jest to szczególnie istotne wtedy, kiedy jeździmy w długie trasy. Ostatnią rzeczą jaką chcielibyśmy usłyszeć w przypadku awarii naszego samochodu jest to, że nie uzyskamy pomocy, gdyż firma, z którą nawiązaliśmy współpracę nie prowadzi działalności na danym obszarze.

W dużych miastach takich jak Kraków mamy do wyboru ogromną ilość ofert firm specjalizujących się w pomocy drogowej. To z jednej strony dobrze (zazwyczaj przy dużej konkurencji i atrakcyjnych cenach możemy liczyć na atrakcyjne ceny i szeroki pakiet usług), z drugiej natomiast dokonanie wyboru jest dość czasochłonne. Dobrze jest szukać firm, które działają na rynku długo, a także cieszą się pozytywnymi opiniami klientów.

------

Szukasz pracy w pomocy drogowej? Sprawdź najnowsze oferty pracy na megapraca.pl

undefined

Motoryzacja

Motoryzacja - najnowsze informacje