czwartek, 26 września 2019 10:29

Pomysł na prezent dla przedszkolaka – co warto wybrać?

Autor Piotr Sosin
Pomysł na prezent dla przedszkolaka – co warto wybrać?

Przedszkolak nie jest już maleńkim dzieckiem, ale też nieco mu brakuje do dzieci szkolnych. Jego zainteresowania szybko się zmieniają. Co w takim razie można mu wręczyć w prezencie, by był zadowolony, a żeby jednocześnie było to coś praktycznego?

Szykując prezent dla dziecka, czy to z okazji urodzin, pod choinkę, na Dzień Dziecka, zawsze trzeba pamiętać o tym, że nie wszystkie podarki w każdym maluchu wzbudzą taką samą euforię. Każde dziecko jest inne, lubi coś innego i jest na innym etapie, jeśli chodzi o rozwój. Chociaż w sklepach nie brakuje produktów dla dzieci, może się okazać, że wybór tego jednego to nie lada wyzwanie.

Najczęstsze pomysły

Kiedy planujemy kupić coś dziecku, pierwsze, co przychodzi do głowy, to zabawka. I tutaj trzeba zorientować się, co dziecko lubi i czy konkretnej zabawki już nie ma. Jednocześnie kolejny pluszak, lalka, klocki czy auto na sterowanie, mogą szybko pójść w odstawkę. Popularnością cieszą się na pewno różnego rodzaju gry i zabawki edukacyjne, które wspierają rozwój dziecka. Decydując się na to rozwiązanie, trzeba upewnić się, na jakim poziomie są obecne umiejętności dziecka. Tak samo popularne są rowerki czy hulajnogi, ale są to takie przedmioty, których więcej niż jedna sztuka nie jest potrzebna, więc trzeba zweryfikować, czy dziecko nie ma lub nie dostanie ich w najbliższym czasie.

Do domu i do przedszkola

Prezenty dla dzieci nie muszą ograniczać się do szablonowych pomysłów. Można wziąć pod uwagę na przykład puf dla dziecka Kidspace. Pufy sprawdzają się w niemal każdym pomieszczeniu, a te, które mogą pojawić się w dziecięcym pokoju, mogą stanowić również jego ozdobę. Zwłaszcza kiedy będą przypominały pluszowe zwierzątka.

Ciekawym pomysłem jest kupienie czegoś do przedszkola. To dobra propozycja szczególnie dla młodszych dzieci, które szykują się do życia przedszkolaka i mają w związku z tym wiele obaw. Dzieci lubią mieć przy sobie coś z domu, co doda im otuchy. Worki do przedszkola Kidspace są pluszowe i często przypominają zabawki, więc w przedszkolu pełnią funkcję przyjaciela. W każdej chwili, w której dziecko chce dodać sobie otuchy lub zatęskni za domem, może się wtulić w pluszaka, który czeka na niego w szatni. Inny warty uwagi produkt Kidspace – śpiworek dla przedszkolaka. On też jest kolorowy i pluszowy. Będzie zachęcać dziecko do odpoczynku. W części przedszkoli dzieci muszą mieć własną pościel, a ten śpiworek sprawdzi się w tej roli idealnie. Można go wykorzystać również w domu, kiedy dziecko będzie chciało odpoczywać czy pooglądać książeczki.

Upodobania dziecka a upodobania rodziców

Jeśli chcemy wręczyć coś dziecku, to przede wszystkim jemu powinien się podobać prezent. Jednak są takie prezenty, które, chociaż maluchowi podobają się bardzo, jego rodzicom wprost przeciwnie. Jedni mówią o tym wprost, inni niekoniecznie. Jeśli nie jest się pewnym tego, czy podarek spotka się z aprobatą rodziców, lepiej zapytać się wprost o to, jakiego typu zabawki lub akcesoria można dziecku kupić, lub czy jest coś, co by się przydało. Prezent jest zbyt błahym powodem, żeby pojawiły się niejasności i konflikty.

undefined

Styl Życia - najnowsze informacje