wtorek, 29 września 2020 09:56

Powiat chrzanowski. Realizacja kolejnych zadań w Trzebini

Autor Wiktoria Mitura
Powiat chrzanowski. Realizacja kolejnych zadań w Trzebini

Droga pieszo-rowerowa, prowadząca wzdłuż ul. Słowackiego w Trzebini aż do zalewu Chechło, kontynuacja budowy utwardzonego pobocza dla pieszych w Psarach, montaż tzw. inteligentnej sygnalizacji na osiedlu Energetyków – to wszystko zostanie zrealizowane.

- Odkąd objąłem urząd burmistrza jestem otwarty na współpracę z powiatem i przy każdej okazji deklaruję wsparcie finansowe dla zadań realizowanych na drogach powiatowych w Trzebini. Na mój wniosek wspólnie chcemy zrealizować kolejne przedsięwzięcia, poprawiające bezpieczeństwo pieszych, a także rowerzystów. Jestem już po rozmowie ze starostą Andrzejem Urygą, który poparł realizację wnioskowanych przeze mnie zadań – mówi Jarosław Okoczuk, Burmistrz Miasta Trzebini.

Jeszcze tej jesieni przy ul. Ostra Góra w Psarach, na odcinku aż do ul. Źródlanej, ma powstać utwardzone pobocze dla pieszych.

Gmina do spółki z powiatem zamierza poprawić bezpieczeństwo także na ul. Jana Pawła II, która przecina na pół trzebińskie osiedle Energetyków. Na wniosek burmistrza Okoczuka na przejściu dla pieszych ma zostać zamontowana sygnalizacja świetlna z radarowym pomiarem prędkości na wzór tych, jakie funkcjonują od lat na ul. 1 Maja na osiedlu Trzebionka czy przy ul. Grunwaldzkiej w Sierszy.

- Jest jeszcze jedno zadanie, na realizacji którego osobiście bardzo mi zależy. To budowa drogi dla pieszych i rowerzystów wzdłuż ul. Słowackiego, która poprowadzi nad zalew Chechło i połączy się z istniejącą drogą pieszo-rowerową przy ul. Topolowej. Dzięki tej inwestycji rowerzyści bezpiecznie będą mogli się przemieszczać pomiędzy Puszczą Dulowską a zbiornikiem Chechło – podkreśla burmistrz Jarosław Okoczuk.

Jak zapewnił go starosta chrzanowski, jeszcze w tym roku rozpoczną się prace projektowe budowy traktu pieszo-rowerowego.

Chrzanów - najnowsze informacje