środa, 21 października 2020 09:08

Powiat chrzanowski. Szpital powiatowy rusza z kampanią – tu rodzi się szczęście!

Autor Wiktoria Mitura
Powiat chrzanowski. Szpital powiatowy rusza z kampanią – tu rodzi się szczęście!

Szpital Powiatowy w Chrzanowie rusza z kampanią promocyjną oddziału położniczo-ginekologicznego. Jej celem jest zachęcenie przyszłych mam, do rodzenia właśnie w tym szpitalu.

Przytulnie i komfortowo

Szpital zmodernizował oddziały: neonatologiczny, ginekologiczno-położniczy i blok porodowy. Pacjentki mają do dyspozycji przytulne pokoje z łazienką zapewniające intymność i dyskrecję. Zakupiono nowoczesny sprzęt i aparaturę medyczną.

Poród nie musi boleć

Szpital proponuje bezpłatne znieczulenie zewnątrzoponowe. Stosują również leki przeciwbólowe i preparaty specjalnej mieszaniny podtlenku azotu i tlenu (gaz Kalinox) do łagodzenia bólu porodowego. Co istotne, można rodzić w towarzystwie bliskiej osoby (porody rodzinne).

W ofercie Szpitala Powiatowego w Chrzanowie jest także Aktywna Szkoła Rodzenia „Bąbelek przygotowująca do porodu, połogu, karmienia piersią i opieki nad noworodkiem.

Kadra na medal

A teraz najważniejsze – szpital ma wspaniały, wykwalifikowany zespół lekarzy, pielęgniarek i położnych. Kieruje nim ordynator dr n.med. Maciej Bodzek, specjalista w dziedzinie położnictwa, ginekologii i ginekologii onkologicznej.

Jak oceniają lekarzy i pielęgniarki ich pacjentki?

„Miałam okazję poznać osobiście!!!! Cudowne położne z powołania!!!”

„Wszystkie położne są cudowne”

„Spędziłam tam 12 dni w czasach koronawirusa. Brak odwiedzin rekompensowały mile położne, które zawsze wsparły dobrym słowem   Poród i opiekę okołoporodową wspominam bardzo dobrze. Pozdrawiam cały personel z wspaniałym ordynatorem.”

„Położne jesteście wspaniałe. Dzięki wam szybko urodziłam. A co do opieki to jest na najwyższym poziomie.”

„Świetna ekipa. Życzliwa i empatyczna. Uratowali mi życie 1,5 roku temu.”

Takie komentarze można przeczytać na facebooku.

info i foto: Powiat chrzanowski

Chrzanów - najnowsze informacje