piątek, 4 marca 2022 13:43

Powiat Gorlicki: Koncert solidarności z Ukrainą. Wielka pomoc na scenie w ciężkich czasach

Autor Patryk Trzaska
Powiat Gorlicki: Koncert solidarności z Ukrainą. Wielka pomoc na scenie w ciężkich czasach

W tych trudnych dla Ukraińców czasach każdy stara się pomóc jak może. Głośno jest o tych najbardziej medialnych wydarzeniach i zbiórkach na skalę ogólnopolską. Jest jednak również wiele inicjatyw lokalnych, co stanowi o sile pomocy. Jedno z takich wydarzeń na rzecz Ukrainy postanowiła zorganizować Gmina Biecz w Powiecie gorlickim.

Już jutro, 5 marca o godzinie 18, w Kinie Farys w Bieczu odbędzie się Koncert solidarności z Ukrainą. Jest to lokalna odpowiedź na rosyjską agresje wymierzoną w naród ukraiński. Pierwotnie miało być to wydarzenie z okazji zbliżającego się dnia kobiet. Po wydarzeniach z zeszłego czwartku przemianowano go na wydarzenie charytatywne. Intencją organizatorów jest zebranie funduszy dla naszych wschodnich sąsiadów. Wstęp jest wolny dla wszystkich, a organizatorzy liczą na wysoką frekwencję.

Z kolei koncert z okazji Dnia Kobiet oraz Dnia Mężczyzn, podczas którego zostanie zorganizowana zbiórka na rzecz uchodźców z Ukrainy odbędzie się 6 marca o godz. 18 w Gospodzie Magurskiej w Małastowie.

Na koncercie solidarności z Ukrainą wystąpi m.in Miron Nalepa, który jest jednym z ostatnich z rodziny Nalepów, który tworzy i gra muzykę wierną ideałom polskiego bluesa wykonywaną przez Breakout i Tadeusza Nalepę. Jak podkreślają organizatorzy - artysta daje słuchaczom szansę na poczucie ducha najlepszych lat dla polskiej muzyki rockowej i bluesowej.  Podczas samego wydarzenia, lokalny zespół Zespół Caritas przy Parafii Św. Anny w Bieczu będzie prowadził zbiórkę na pomoc potrzebującym Ukraińcom.

Pamiętajmy, że niezależnie od naszego wieku, miejsca zamieszkania, czy zamożności każdy może przyczynić się do pomocy naszym sąsiadom z Ukrainy.

Po więcej informacji n ten temat kliknij - TUTAJ

Zobacz też inne inicjatywy lokalne -  TUTAJ

Gorlice - najnowsze informacje