środa, 7 sierpnia 2019 18:31

Powiat myślenicki: Na emeryturze odkrywają nowe talenty!

Autor Anna Piątkowska-Borek
Powiat myślenicki: Na emeryturze odkrywają nowe talenty!

Ośrodki Aktywności Edukacyjnej Seniorów w gminie Dobczyce i Sułkowice – to tam osoby po sześćdziesiątce spędzają wspólnie czas, dbają o aktywność fizyczną i biorą udział w warsztatach plastycznych. Chętnych nie brakuje!

Stowarzyszenie BE-20 na terenie dwóch gmin – Dobczyce i Sułkowice – realizuje projekt „Ośrodki Aktywności Edukacyjnej Seniorów”. W gminie Sułkowice powołano dwa ośrodki, zaś w gminie Dobczyce aż osiem: w Brzączowicach, Brzezowej, Nowej Wsi, Rudniku, Sierakowie, Skrzynce, Stadnikach i Stojowicach. Jak seniorzy mogą w nich spędzać czas?

– W każdym z tych miejsc seniorzy, pod okiem opiekuna, inicjują różnego rodzaju wydarzenia i formy aktywności: spotykają się z zaproszonymi przez siebie gośćmi, uczestniczą w zajęciach ruchowych na świeżym powietrzu, spacerują. Spotkania te będą urozmaicane wykładami na temat profilaktyki zdrowotnej, aktywnego starzenia się i bezpieczeństwa osób starszych. Zaplanowano także wycieczkę do Wrocławia i spotkanie integracyjne – czytamy na stronie internetowej gminy Dobczyce.

Jak się okazuje, seniorzy zdecydowanie preferują warsztaty kulturalne, w tym zajęcia z rękodzieła, gdzie ćwiczą umiejętności manualne, a także odkrywają nieznane dotąd talenty.

– Uczestnicy warsztatów plastycznych rozpoczęli cykl z pewnym onieśmieleniem i zdziwieniem. Jednocześnie byli zaciekawieni i ochoczo zabrali się do pracy. To przemili, uśmiechnięci ludzie, ciekawi nowych doświadczeń. Cieszą ich nowe możliwości, próbują, starają się i... wychodzi.. Odpowiedni sposób opowiedzenia, pokazania, wytłumaczenia i wreszcie wykonania danej pracy czyni cuda. Wszyscy są usatysfakcjonowani. Ten czas spotkań, jest czasem dla seniorów. Może dzięki tym warsztatom ktoś odkryje w sobie ukryty talent, a może i pasję tworzenia? Kto wie... – komentuje Monika Stanisz, instruktorka warsztatów rękodzielniczych.

Projekt dofinansowany ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Myślenice - najnowsze informacje