wtorek, 6 lutego 2024 10:01

Powiat Myślenicki podejmuje współpracę ze Słowacją!

Autor Artykuł sponsorowany
Powiat Myślenicki podejmuje współpracę ze Słowacją!

Na początku roku nasz powiat gościł delegację miasta Martin ze Słowacji w ramach programu Interreg Polska –Słowacja 2021-2027. W ramach wizyty Starostowie Józef Tomal i Rafał Kudas oraz Zastępca Burmistrza Miasta Martin Pan Stanislav Thomkapodpisali Deklarację Współpracy w Programie Interreg Polska – Słowacja 2021-2027. W spotkaniu uczestniczył również Pan Michał Stawiarski - Dyrektor Biura Związku Euroregion Tatry.

Celem wizyty była przede wszystkim wspólna praca nad projektem oraz wnioskiem w pierwszym naborze małych projektów. W związku z tym polsko – słowacki zespół omówił kluczowe założenia projektu w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, który zakłada między innymi doposażenie jednostek PSP (w Myślenicach i Martin) w najnowocześniejszy sprzęt do gaszenia fotowoltaiki, czterokołowy samochód do transportu rannych oraz sprzęt do nauki pierwszej pomocy.

W ramach projektu planowane są również szkolenia i ćwiczenia służb polsko-słowackich. W drugiej części dnia zespół projektu odwiedził Centrum Edukacji Pożarniczej w Dobczycach oraz EKO Muzeum Rzeźbiarstwa w Bogdanówce.

Foto: Powiat Myślenicki

Myślenice - najnowsze informacje

Rozrywka