piątek, 25 września 2020 09:37

Powiat olkuski. Ogniska szkolne ciągle aktywne? Zobacz mapę!

Autor Wiktoria Mitura
Powiat olkuski. Ogniska szkolne ciągle aktywne? Zobacz mapę!

Powiat olkuski od 17 września znajduje się na liście ostrzegawczej powiatów zagrożonych dodatkowymi obostrzeniami. Sytuacja była nieciekawa, ale teraz pojawia się coraz więcej ozdrowieńców. Zatem, żółta strefa mu nie grozi?

W powiecie olkuskim od początku epidemii zakażonych zostało 149 osób, z czego 85 to ozdrowieńcy. Na dzień dzisiejszy zakażonych wirusem SARS-CoV-2 pozostają 64 osoby.

W powiecie było aż 14 ognisk od początku epidemii. Na szczęście 12 jest wygaszonych. Na ten moment 2 są aktywne. Największym ogniskiem na ten moment jest ognisko w Przedszkolu Miejskim w Bukownie, gdzie liczba zakażonych to 38, a prawie 500 osób jest na kwarantannie. Jak podaje WSSE sytuacja jest stabilna. Jednak dyrekcja przedszkola podjęła kroki, aby przedłużyć zawieszenie zajęć do 2 października. Pisaliśmy o tym tutaj:

Powiat olkuski. Przedszkole w Bukownie przedłuża zawieszenie zajęć
Dyrekcja Miejskiego Przedszkola w Bukownie rozpoczęła procedurę uzyskania zgody na przedłużenie okresu ograniczonego funkcjonowania Miejskiego Przedszkola w Bukownie do 2 października. Niestety, pracownicy przedszkola do tej pory nie zmagają się z koronawirusem. Przedszkole w Bukownie nie jest jesz…

Z ogniskiem przedszkolnym powiązane są pojedyncze zachorowania w:

  • SP nr w w Bukownie,
  • IV LO w Olkuszu,
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Podlipiu.
Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje