czwartek, 10 marca 2022 16:29

Powiat Wielicki z pomocą dla Ukrainy. Trwa zbiórka darów!

Autor Marzena Gitler
Powiat Wielicki z pomocą dla Ukrainy. Trwa zbiórka darów!

Powiat wielicki solidaryzuje się z uchodźcami z Ukrainy. W Starostwie został utworzony punkt zbiórki darów, które potem trafiają do Powiatowego Magazynu Pomocy i bezpośrednio do potrzebujących, lub na granicę z Ukrainą.

Pomoc dla obywateli Ukrainy musi być długofalowa, dlatego zbiórka darów trwa nadal. Zachęcamy do przynoszenia darów do nowego punktu, który mieści się w Starostwie Powiatowym w Wieliczce (Pałac Przychockich, wejście od strony Rynku Górnego w Wieliczce, wjazd na parking od ulicy Kopernika) - informuje Powiat Wielicki.

Dary można przynosić od poniedziałku do piątku w godz. 07:30 - 17:00. Potrzebne są: koce, koce termiczne, śpiwory, płaszcze przeciwdeszczowe, podkładki pod materace do spania z wodoodpornej folii aluminiowej, materace, zapałki, zapalniczki, świece, baterie, powerbanki, latarki, zestawy pierwszej pomocy (apteczki), środki medyczne, mydło, żele do kąpieli itd., dezodoranty, pasta do zębów, szczoteczki do zębów, grzebienie, worki na śmieci, podpaski, pieluchy jednorazowe, pieluchy dla dorosłych, papier toaletowy, ręczniki papierowe, ręczniki (w tym z mikrofibry), środki dezynfekujące, maski filtrujące lub jednorazowe, napoje, żywność szybkiego przygotowania, kawa, herbata, batony, bakalie, orzechy, konserwy, makaron, mąka, ryż, kasza, cukier, sztućce wielokrotnego użytku, sztućce jednorazowe, zastawa wielokrotnego użytku, zastawa jednorazowa.

- W Starostwie Powiatowym w Wieliczce uruchomiono stały punkt zbiórki darów, które następnie transportowane są do Powiatowego Magazynu Pomocy, gdzie po sortowaniu przewożone są do składnicy Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, skąd dostarczane są na Ukrainę. Taki system daje pewność, że nasza pomoc trafia tam gdzie powinna - zapewnia samorząd.

Na ternie Kopalni Soli Wieliczka już kilka dni temu powstał Powiatowy Magazyn Pomocy. Wolontariusze sortują, opisują i przygotowują do wysyłki dary, które przynieśli mieszkańcy lub gminy, firmy, organizacje czy instytucje, działające na terenie powiatu wielickiego.

Przygotowano już ponad 30 palet darów, które trafią do Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Koordynatorem działań z ramienia PSP jest naczelnik Wydziału ds. Operacyjno-Szkoleniowych kpt. Bartosz Kłosowicz, który jest odpowiedzialny za rejestrowanie wszystkich przekazanych darów.

fot. Fb. Powiat Wielicki

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i tekst „#SolidarnizUkrainą ZBIÓRKA DARÓW DLA UKRAINY Budynek STAROSTWA POWIATOWEGO w WIELICZCE Rynek Górny 2 (wjazd na parking od strony ulicy Kopernika) #PomagamUKRAINIE POWIAT WIELICKİ”
Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje