wtorek, 13 sierpnia 2019 15:22

Powiśle Dąbrowskie: Inwestycje za blisko 120 tys zł ułatwią życie niepełnosprawnym

Autor Marzena Gitler
Powiśle Dąbrowskie: Inwestycje za blisko 120 tys zł ułatwią życie niepełnosprawnym

Przebudowa budynku szkoły podstawowej z przeznaczeniem na działalność Zespołu Edukacyjno-Rewalidacyjnego w Kupieninie w gminie Mędrzechów oraz dostosowanie budynku urzędu gminy w Dąbrowie Tarnowskiej do potrzeb osób z niepełnosprawnościami to inwestycje, które już wkrótce zostaną zrealizowane dzięki wsparciu ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, będących w dyspozycji województwa małopolskiego.

W poniedziałek Marta Malec-Lech i radny województwa Wojciech Skruch uroczyście wręczyli beneficjentom promesy gwarantujące dofinansowanie przedsięwzięć.

- Dzięki uruchomionym środkom wiele budynków w całym województwie zostanie zaadaptowanych z myślą o osobach z niepełnosprawnościami. To właśnie w tych miejscach będą mogli w komfortowych, dostosowanych do ich potrzeb warunkach spędzać czas. Naszym obowiązkiem jest troszczyć się o najsłabszych, o tych, którzy borykają się z różnego rodzaju niepełnosprawnościami – powiedziała Marta Malec-Lech z ZWM.

Już wkrótce budynek urzędu gminy w Dąbrowie Tarnowskiej zostanie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W ramach środków przekazanych przez PFRON w wysokości ponad 79 tys. zł zostanie zakupiona i zamontowana platforma pionowa, a także poręcz asekuracyjna na klatce schodowej. W ramach inwestycji zaplanowano wymianę drzwi wejściowych dostosowanych do osób z niepełnosprawnościami, a także z myślą o nich zostanie przebudowana toaleta.

W Kupieninie z kolei zostanie przebudowana i rozbudowana szkoła podstawowa z przeznaczenie na Zespół Edukacyjno-Rewalidacyjny. Środki przekazane przez PFRON – niemal 45 tys. zł – pozwolą wymienić posadzki, wykonać izolację cieplną, przeciwdźwiękową, a także zbudować przeciwpożarowy strop. Prace zostaną przeprowadzone na I piętrze budynku, gdzie znajduje się szkoła specjalna oraz są prowadzone warsztaty terapii zajęciowej.

Warto dodać, że w 2019 roku na realizację zadań związanych z dofinansowaniem ze środków PFRON, będących w dyspozycji województwa małopolskiego, robót budowlanych dotyczących obiektów służących rehabilitacji w związku z potrzebami osób niepełnosprawnych przeznaczono łącznie kwotę 4,2 mln zł.

inf. i foto: UMWM

Dąbrowa Tarnowska - najnowsze informacje