środa, 22 czerwca 2022 10:42

Poznaj Visa Mobile – rozwiązanie do płatności online!

Autor Artykuł partnera
Poznaj Visa Mobile – rozwiązanie do płatności online!

W naszym kraju zakupy online robi 77% internautów1, a większość z nich, bo aż 70% wybiera szybkie płatności przez internet2. Są one popularniejsze zarówno od płatności mobilnych, jak i przelewów tradycyjnych2. Nic więc dziwnego, że kupujący w sieci mogą korzystać z coraz nowszych rozwiązań do szybkich i bezpiecznych płatności. Jednym z nich jest Visa Mobile – usługa stworzona z myślą o kupujących w polskich sklepach internetowych3.

Czym jest Visa Mobile?

Visa Mobile jest wprowadzaną na rynek usługą, która powstała po to, by zapewniać e-konsumentom szybkie i bezpieczne płatności online3. Jest to możliwe, ponieważ dzięki skorzystaniu z tego rozwiązania kupujący:

  • nie musi w trakcie płatności podawać danych karty i wprowadzać jakichkolwiek haseł w sklepie internetowym3;
  • nie ma obowiązku wypleniania wielu pól formularza podczas zawierania transakcji, co pozwala zaoszczędzić czas3;
  • nie musi przeklikiwać się przez wyskakujące okna, co sprawia, że proces płatności jest wygodny i bezproblemowy3.

Efekt? Szybkie i bezpieczne płatności Visa, które czynią proces zakupowy jeszcze mniej skomplikowanym3.

Dane karty wprowadzane są tylko raz – na etapie konfigurowania aplikacji w telefonie. Co więcej, każda transakcja realizowana przy użyciu tego rozwiązania jest zabezpieczana przez Visa, a użytkownik może zapoznać się ze szczegółami płatności jeszcze przed jej potwierdzeniem. W ten sposób ma pewność, że cały proces przebiegł zgodnie z jego oczekiwaniami3.

Visa Mobile zapewnia też dodatkowy poziom bezpieczeństwa już po wykonaniu płatności, dzięki procedurze chargeback3.

Kto może skorzystać z tego rozwiązania?

Z Visa Mobile można skorzystać na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest uruchomienie odpowiedniej funkcji w swojej mobilnej aplikacji bankowej. Lista banków, których klienci już teraz mogą korzystać z Visa Mobile, znajduje się na stronie https://www.visa.pl/plac-z-visa/polecane-technologie/visa-mobile.html3.

Drugą opcją jest skorzystanie z samodzielnej aplikacji na telefon. Wystarczy pobrać Visa Mobile z odpowiedniego dla danego systemu sklepu z aplikacjami i przeprowadzić jej konfigurację. Oczywiście jest to usługa bezpłatna, z której można skorzystać na urządzeniach z systemem operacyjnym iOS i Android 3 .

Visa Mobile – instrukcja krok po kroku

Visa Mobile ma ułatwić proces płatności online, dlatego korzystanie z niej nie jest skomplikowane. Wystarczy kilka kroków, by móc z jej pomocą zapłacić za zamówiony produkt lub usługę szybko i bezpiecznie3.

  1. Uruchomienie funkcji Visa Mobile w mobilnej aplikacji bankowej lub ściągnięcie samodzielnej aplikacji Visa Mobile i zainstalowanie jej na telefonie3.
  2. Skonfigurowanie Visa Mobile poprzez dodanie swojej karty Visa w aplikacji, a także podanie numeru telefonu lub adresu e-mail3.
  3. Dokonywanie płatności za zakupy online przy użyciu aplikacji – wystarczy wybrać ikonę Visa Mobile w sklepie internetowym, podać swój numer telefonu w odpowiednim polu i zaakceptować płatność w aplikacji na smartfonie3.

Visa Mobile jest rozwiązaniem globalnym, jednak po raz pierwszy wprowadzono je w naszym kraju4. To, wraz z licznymi warstwami zabezpieczeń, sprawia, że usługa pozwala na bezpieczne płatności w każdym miejscu4.

Artykuł powstał przy współpracy z Visa.

Bibliografia:

  1. Raport Gemius E-Commerce w Polsce 2021,      s. 9
  2. Raport Gemius E-Commerce w Polsce 2021,      s. 121
  3. VISA, Visa Mobile – jak działa i jak skorzystać? 10.09.2021, online:      https://www.visa.pl/visa-everywhere/blog/bdp/2021/09/10/visa-mobile-coto-1631263092784.html,      dostęp: 13.04.2022
  4. VISA, Visa Mobile może zmienić to jak płacimy kartami w sieci – wywiad 10.10.2021, online: https://www.visa.pl/visa-everywhere/blog/bdp/2021/09/10/visa-mobile-wywiad-1631263907288.html,      dostęp: 13.04.2022

Technologia - najnowsze informacje