wtorek, 5 października 2021 05:30

Prawie 5 milionów - na co przeznaczy je gmina Czorsztyn?

Autor Edyta Sowa
Prawie 5 milionów - na co przeznaczy je gmina Czorsztyn?

Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa powstaną sale gimnastyczne przy Szkole Podstawowej w Kluszkowcach oraz przy Szkole Podstawowej w Sromowcach Wyżnych.

Na tą decyzję oczekiwał samorząd i mieszkańcy obu sołectw, tym bardziej że wnioski które odpadły w lipcowych rozstrzygnięciach teraz doczekają się realizacji. W końcu na stronie Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pojawił się oficjalny komunikat o kolejnych rozstrzygnięciach w ramach „Sportowej Polski”, programu którego celem jest rozwój lokalnej infrastruktury sportowej i wsparcie realizacji zadań inwestycyjnych dotyczących obiektów sportowych na terenie całego kraju.

„Po rozstrzygnięciach z lipca, kiedy to do dofinansowania zostało zakwalifikowanych 260 inwestycji sportowych o łącznej wartości ponad 374 mln zł, tym razem wsparcie otrzymują  73 inwestycje w kwocie 82 810 464 zł.”  – widnieje na stronie Ministerstwa.

Zgodnie z ogłoszona listą samorząd Gminy Czorsztyn otrzyma  2 377 849 zł na budowę sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w miejscowości Kluszkowce oraz 2 401 657 zł na budowę sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w miejscowości Sromowce Wyżne. Środki stanowią 50 % kosztów kwalifikowanych zadań przeznaczonych do realizacji.

info. i foto UM Czorsztyn

Podhale

Podhale - najnowsze informacje