wtorek, 5 listopada 2019 09:43

Prawnik firmowy - w czym jeszcze poza sporami sądowymi może nam pomóc?

Autor Bernard Szwabowski
Prawnik firmowy - w czym jeszcze poza sporami sądowymi może nam pomóc?

Prawnik obsługujący firmy to nie tylko osoba, której zadaniem jest wygrywanie ewentualnych sporów w sądzie czy ściąganie należności z nierzetelnych klientów. Taka osoba może wesprzeć nasze przedsiębiorstwo w o wiele większym stopniu, niż tylko proste zadania. Jednym z najważniejszych zadań kancelarii specjalizujących się w prawie dla firm jest obsługa wszelkich działań klienta w obszarze finansowania i inwestycji. Jak dokładnie to działa? Na jakie wsparcie możemy liczyć od prawnika zajmującego się naszą firmą?

1. Czy prawnik firmowy się opłaca?

2. Pomoc prawna w firmie - nieruchomości i inwestycje

3. Pomoc prawna w firmie - finanse

Czy prawnik firmowy się opłaca?

Nie bez powodu każda duża firma czy korporacja posiada swój dział prawny. Dzieje się tak ze względu na skomplikowane prawo, które jest takie nie tylko w naszym kraju, a także ze względu na opłacalność. Jest zwyczajnie bezpieczniej dla przedsiębiorstwa, aby zatrudnić prawnika lub nawiązać współpracę z kancelarią prawną, niż gdyby w razie przegranego procesu czy niedociągnięć w umowach być zmuszonym do zapłacenia wysokiej kary. Z tego względu nawet jeżeli nasza firma nie jest jeszcze zbyt duża, warto pomyśleć nad jej ochroną pod tym względem. Spory i sprawy sądowe to jednak nie jedyna rzecz, w której firmowy prawnik może pomóc.

Pomoc prawna w firmie - nieruchomości i inwestycje

Zakup nieruchomości na firmę to częsty przypadek jeżeli prowadzimy tę dużą lub średnią. W przypadku podobnych transakcji firmowy radca prawny dba o dokładność umów, jakie podpisujemy, a także gwarantuje, że nie ma w nich żadnych kruczków prawnych. Często kancelarie prawne obsługujące firmy zajmują się także wsparciem przy badaniach due dilligence dla rynku nieruchomości oraz formalnym komercjalizowaniem zakupionych przez przedsiębiorstwo lokali. Więcej na ten temat znajdziesz pod adresem https://jacekkosinski.pl/.

Pomoc prawna w firmie - finanse

Ten punkt dotyczy szczególnie startupów oraz wszystkich przedsiębiorstw, które starają się o zewnętrzne finansowanie, jak np. pozyskanie sponsora. Aby takie działanie miało sens i przyniosło zamierzone korzyści musimy przede wszystkim zadbać o porządek w dokumentach: zgodną z prawem umowę, zabezpieczenie interesów wszystkich stron, klauzury poufności i tym podobne materiały, które mają istotny wpływ na warunki i jakość naszej współpracy ze sponsorem. W takim wypadku firmowy prawnik dba przede wszystkim o to, aby w umowach nie było wad, które można by wykorzystać przeciwko przedsiębiorstwu.

undefined

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje