wtorek, 16 marca 2021 06:35

Prezydentowa ponownie w Makowie Podhalańskim!

Autor Mirosław Haładyj
Prezydentowa ponownie w Makowie Podhalańskim!

Pierwsza Dama po raz kolejny zdalnie spotkała się z makowskimi strażakami ochotnikami, którzy byli zaangażowani w walkę z koronawirusem.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Makowie Podhalańskim Dolnym zrzesza nie tylko społeczników gotowych nieść pomoc w razie pożaru, kataklizmu, zdarzeń drogowych i katastrof. To także grupa współpracowników i przyjaciół zaangażowanych w działania na rzecz lokalnej społeczności i przekazywanie swojej wielkiej pasji najmłodszym mieszkańcom. Dzisiaj Pierwsza Dama odbyła spotkanie on-line ze strażakami, druhami i członkami Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Społeczność OSP stanowią strażacy, ale również młodzi mieszkańcy Makowa, poznający zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, uczestniczący w kursach i realizujący najważniejszą misję strażaków: pomagania potrzebującym. Podczas zdalnego spotkania z Małżonką Prezydenta członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej opowiedzieli o swoich aktywnościach i wsparciu lokalnej społeczności w czasie pandemii. Z ich inicjatywy, wiosną ubiegłego roku, powstał materiał wideo w ramach akcji #zostanwdomu, młodzież udzielała się również podczas dezynfekcji miejscowej szkoły czy przygotowaniach transportu wody dla medyków.

Jednostka była zaangażowana w informowanie społeczności o zagrożeniach związanych z pojawieniem się Covid-19, strażacy wspierali przygotowanie zaplecza sanitarnego w szpitalu oraz zachęcali seniorów do unikania skupisk ludzi. Kilkukrotnie organizowali też akcje charytatywne na rzecz ciężko chorych dzieci w całym kraju. W poniedziałek rozmawiano o integracji, wzajemnym wsparciu w lokalnym środowisku, więziach społecznych i współpracy. – To, że potraficie Państwo wykorzystać potencjał i indywidualne możliwości całej pożarniczej społeczności jest bardzo budujące. Dziękuję za podejmowanie działań na rzecz innych, za poświęcenie i zaangażowanie – stwierdziła Pierwsza Dama. Wszystkim członkom OSP oraz mieszkańcom Makowa Małżonka Prezydenta złożyła życzenia zdrowych, spokojnych i pełnych nadziei Świąt Wielkiej Nocy.

Czytaj również:

Pierwsza Dama “odwiedziła” OSP w Makowie Podhalańskim z okazji Dnia Strażaka
Ubiegłoroczny Dzień Kobiet Małżonka Prezydenta spędziła ze strażaczkami OSP w Makowie Podhalańskim. W Międzynarodowym Dniu Strażaka, Pierwsza Dama uczestniczyła w spotkaniu on-line z ochotniczkami i ich kolegami oraz przedstawicielami - działającej w ramach jednostki - Młodzieżowej Drużyny Pożarnicz…
koronawirus najnowsze informacje

Inf. i foto: Kancelaria Prezydenta

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje