poniedziałek, 21 stycznia 2019 11:08

Problem smogu w Polsce

Autor (red)
Problem smogu w Polsce

Rozwój cywilizacyjny, obok wielu szans, niesie również za sobą bardzo wiele zagrożeń. Jednym z nich jest postępująca degradacja środowiska, a także spadek jakości powietrza z uwagi na sporą ilość zanieczyszczeń. Oczywiście nie pozostaje to bez wpływu na nasz organizm, dlatego tak ważne jest poznanie wszystkich zagrożeń, ale przede wszystkim - możliwości pozbycia się ich. Jednym z najpopularniejszych i głośnych w ostatnich czasach problemów jest problem właśnie smogu. Na czym on polega, co jest jego przyczyną oraz o co chodzi w całej tej aferze ze smogiem? Zapraszamy po odpowiedzi do naszego opracowania.

Co to jest smog? Skutki zanieczyszczenia powietrza i smogu

Co to jest ten cały smog i jakie są realne skutki zanieczyszczenia powietrza? Przyjrzyjmy się nieco bliżej tej kwestii, by zrozumieć skalę problemu.

Zaczniemy do tego, co to jest smog. W dużym skrócie - jest to pył zawieszony, który pozostaje po spaleniu różnego rodzaju paliw - w procesie grzewczym lub też napędzając samochody itp. W tych procesach dochodzi do przetworzenia paliw na różnego rodzaju energię. Nie wszystko jednakże ulega spaleniu - część elementów, bardzo zresztą drobnych, zawsze pozostaje. Są one tak lekkie i drobne, że unoszą się z powietrzem. Tak trafiają właśnie do atmosfery. My zaś z tym powietrzem wdychamy owe wszystkie zanieczyszczenia.

cotojestsmogskutkizanieczyszczeniapowietrzaismogu

Jakie są skutki zanieczyszczenia powietrza oraz smogu? Przede wszystkim skoro już ów pył zawieszony dostaje się do naszych płuc, to jest również pompowany przez krew do naszych organów wewnętrznych wraz z tlenem. Oznacza to, że całe nasze ciało jest dosłownie nafaszerowane różnego rodzaju zanieczyszczeniami.

Skutki smogu i jego obecności w ciele mogą być opłakane. Po pierwsze - wzrasta zagrożenie wystąpienia choroby nowotworowej. W końcu bowiem do naszego ciała dostaje się wiele toksyn oraz szkodliwych związków. Ponadto smog obecny w naszym organizmie to również takie schorzenia jak nasilające się alergie, astma, katary sienne, pylica i wiele innych. W samej Warszawie, według niektórych badań, z powodu schorzeń związanych z zanieczyszczeniem powietrza umiera średnio 3000 osób rocznie. Zdecydowanie nie jest to zatem problem, który należy bagatelizować.

Jak jednak sobie z nim poradzić? Przyjrzyjmy się temu nieco bliżej.

Stop smog - jak sobie radzić ze smogiem?

Choć program Stop Smog dopiero wystartował, więc nie możemy się zbyt dokładnie odnieść do jego skuteczności, to jednak zakładać należy, że nie przyniesie on odpowiednich rezultatów. Nawet jeśli jednak wszystkie założenia Stop Smog zostaną osiągnięte, to trzeba zmian wymagających często wielu lat, żeby mieć pewność, że powietrze osiągnęło stosowną jakość. Dlatego też należy jak najszybciej podjąć działania, które pozwolą na poprawę powietrza przynajmniej w najbliższym otoczeniu.

Jednym z proponowanych rozwiązań, jest użytkowanie sprzętu, szerzej znanego jako oczyszczacz powietrza. Jest to osiągnięcie najnowszej techniki, wykorzystujące w zbiorczym produkcie szereg nowinek technicznych, oferując nowoczesny produkt, który dba o jakość powietrza w naszym domu lub mieszkaniu. Ma on co prawda ograniczony zasięg, ale przeciętny oczyszczacz powietrza oczyszcza od pokoju do całego mieszkania. Dzięki temu, przychodząc do miejsca swojego wypoczynku, możemy się w pełni odprężyć, ale również dać naszym płucom i organom wewnętrznym zwyczajnie odpocząć. Taka regeneracja, zwłaszcza podczas snu, potrafi wydatnie wydłużyć życie.

stopsmog-jaksobieradziczesmogiem

Jak wskazują opinie, oczyszczacz powietrza potrafi usunąć nawet do 99,97 % zanieczyszczeń, co zresztą potwierdzają testy laboratoryjne. Dzięki temu, jeśli dopasujemy dobre urządzenie, jesteśmy w stanie całkowicie oczyścić nasze mieszkanie z pyłu zawieszonego. Jest to bardzo ważne, ponieważ właśnie w mieszkaniu spędzamy sporo czasu. Co więcej - normy, które osiągniemy dzięki temu produktowi są znacznie niższe niż te, jakie w naszych miastach są obecne w powietrzu nawet przy najlepszych warunkach. Dlatego też zawsze z oczyszczaczem powietrza osiągniemy lepsze rezultaty niż kiedykolwiek będą w naszym zasięgu bez tego sprzętu.

Jaki jednak sprzęt należy wybrać, by mieć pewność, że spełni on nasze oczekiwania? Pomocny może być dobry ranking oczyszczaczy powietrza. Powinien on obejmować wiele aspektów - jakie opinie ma dany oczyszczacz powietrza, jaką skutecznością się charakteryzuje, jaka jest wielkość oczyszczanego obszaru oraz wiele innych kwestii. Dlatego jeśli interesuje nas dobry ranking oczyszczaczy powietrza, to powinien on zawierać wiele istotnych elementów.

Jeden z lepszych rankingów dostępnych jest na stronie https://topowe-agd.pl. Zapraszamy do zapoznania się z nim.

smog warszawa

Jeśli chodzi o smog nad Warszawą, to należy przyznać, że problem został mocno zredukowany w stosunku do wartości, jakie występowały w poprzednim okresie grzewczym. Jednakże smog w Warszawie dalej występuje na mocno szkodliwym poziomie.

smogwarszawa

Są dzielnice, w których stężenie smogu w Warszawie jest niższe. Przykład - Ursynów. Prawdopodobnie jest to zasługa niedalekiego Lasu Kabackiego. Jednak to, że jest niższy, nie znaczy, że jest odpowiedni. Smog nad Warszawą to realne zagrożenie dla wszystkich mieszkańców, a jego stężenie jest dalekie nawet od norm nie tyle uważanych za bezpieczne, co mało inwazyjne.

Absolutnie oraz bezwzględnie należy zaopatrzyć się zatem w każde rozwiązanie, które choć trochę poprawi komfort codziennego życia, ale również, a może przede wszystkim - jakość powietrza w naszym otoczeniu. Takim rozwiązaniem bez wątpienia będzie odpowiedni oczyszczacz powietrza.

Najlepiej zadbać o zakup jednego z lepszych modeli na rynku, żeby mieć pewność, że osiągnięte rezultaty będą odpowiednie. Jakość powietrza w Warszawie jest bowiem znacznie niższa od wielu innych rejonów Polski, dlatego trzeba wyjątkowy w tej kwestii położyć nacisk.

smog poznań

Jeśli chodzi o Poznań, to smog najczęściej atakuje nie tyle w momentach niespodziewanych, co też raczej na zasadzie nagłego skoku. Można często zaobserwować na odczytach poziomu smogu w Poznaniu, że sytuacja zmienia się z dnia na dzień oraz z godziny na godzinę. Oznacza to, że dziś można uznać jakość powietrza za względnie dobrą, zaś jutro od razu konieczne będzie intensywne oczyszczanie.

smogpoznan

Oczywiście należy stwierdzić bezwzględnie, że nie ma czegoś takiego jak akceptowalne stężenie pyłu zawieszonego. Jest stężenie posiadające znikomy wpływ na nasz organizm, ale nie da się go całkowicie wyeliminować, a także ostatecznie przewidzieć rezultatów tego wpływu. W związku z tym oczyszczacz z trybem automatycznie wykrywającym stężenie szkodliwego smogu jest tutaj sprzętem niezbędnym.

smog kielce

W Kielcach smog utrzymuje się na stabilnym, choć nie do końca korzystnym poziomie. Problem zwłaszcza dotyczy pyłu zawieszonego PM 2,5. Oznacza to, że jakość powietrza w Kielcach jest stale szkodliwa, zaś kwestie dotyczące smogu opierają się na dyskusjach o szkodliwości danego stężenia. Dlatego też dyskusji nie podlega konieczność zaopatrzenia się w stosowny oczyszczacz powietrza, jeśli chcemy poprawić swoje zdrowie i samopoczucie.

Styl Życia - najnowsze informacje