czwartek, 11 marca 2021 09:01

Proszowice. Duża akcja policji. Zabezpieczono prawie tonę suszu liści tytoniowych

Autor Norbert Kwiatkowski
Proszowice. Duża akcja policji. Zabezpieczono prawie tonę suszu liści tytoniowych

Policjanci Wydziału Kryminalnego i Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Proszowicach zabezpieczyli prawie tonę suszu liści tytoniowych. Wprowadzenie towaru na polski rynek mogłoby uszczuplić Skarb Państwa o ponad pół miliona złotych.

Do zatrzymania doszło w miejscowości Rudne Dolne. Policjanci już wcześniej ustalili, że to właśnie 8 marca br. mają przemieszczać się dwa samochody dostawcze, z zawartością wyrobów bez akcyzy. Po zatrzymaniu, a następnie wylegitymowaniu kierujących oraz pasażera okazało się, że są nimi trzej obywatele Rumunii w wieku 47, 40 i 39 lat.

W przeszukiwanych pojazdach, policjanci znaleźli baliki suszu tytoniowego oraz worek foliowy z zawartością tego samego produktu.  W sumie zabezpieczono ponad 959 kg suszu bez akcyzy.

Wprowadzenie odkrytego przez funkcjonariuszy tytoniu  do obrotu spowodowałoby  uszczuplenie Skarbu Państwa o ponad pół miliona złotych.

Zatrzymanym obywatelom Rumunii przedstawiono zarzuty przewożenia suszu tytoniowego bez polskich znaków akcyzowych. Oskarżeni przyznali się do popełnionego przestępstwa, a następnie poddali się dobrowolnie karze po 15 000 zł grzywny.

Info oraz foto: małopolska.policja.gov.pl

Małopolska - najnowsze informacje