czwartek, 9 lipca 2020 14:26

Proszowice. Minister Ziobro w odwiedzinach

Autor Wiktoria Mitura
Proszowice. Minister Ziobro w odwiedzinach

We wtorek (07.07.) Minister Sprawiedliwości odwiedził Proszowice. Zapowiedział, że przekazanie ostatniej promesy na 150 tys. złotych nie jest ostatnią formą pomocy dla powiatu proszowickiego.

Minister Sprawiedliwości podczas swojej wtorkowej wizyty w Proszowicach potwierdził przekazanie środków (150 tys. zł.) dla Szpitala w Proszowicach. Podkreślał również podczas swojego wystąpienia, że to nie jest ostatnia pomoc dla powiatu.

Postanowiłem rozszerzyć zakres Funduszu Sprawiedliwości nie tylko na organizacje społeczne działające na rzecz osób poszkodowanych w obszarze porad prawnych, psychologicznych, pedagogicznych. Chcemy, aby te środki można było przekazywać także do szpitali oraz Ochotniczych Straży Pożarnych. Jak wskazują dane MSW, to właśnie jednostki OSP
są pierwsze na miejscach wypadków drogowych; tam również strażacy ratują życie i zdrowie ludzi poszkodowanych - powiedział Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Promes na zakup nowego bronchoskopu i aparatu EKG został przekazany w zeszłym tygodniu Grzegorzowi Pióro – Staroście Proszowickiemu. Jest to już druga transza pomocy i nie ostatnia.

Powiat proszowicki otrzymał wcześniej 200 tys. zł. wsparcia. Pieniądze te przeznaczone zostały na zakup 1 900 kombinezonów ochronnych, 1 700 fartuchów barierowych i 2 000 masek FTP.

Otrzymane środki znacząco zwiększają poziom bezpieczeństwa tak personelu medycznego jak i samych pacjentów. Jak wiadomo szpital, borykający się od dłuższego czasu z ogromnym zadłużeniem, nie ma możliwości wydatkowania jakichkolwiek pieniędzy na odtworzenie bazy sprzętowej, mogącej służyć pacjentom – podkreślił Dyrektor Szpitala Proszowickiego Łukasz Szafrański.

Proszowice - najnowsze informacje