piątek, 10 września 2021 11:25

Przed nami 12. Festiwal Biegów. Uwaga, będą spore utrudnienia

Autor Aleksandra Tokarz
Przed nami 12. Festiwal Biegów. Uwaga, będą spore utrudnienia

W najbliższy piątek, sobotę i niedzielę (10-12 września) na Sądecczyźnie odbędzie się 12. Festiwal Biegów. W tym czasie przewidywane są spore utrudnienia w ruchu, szczególnie na terenie Piwnicznej-Zdroju, Rytra, Starego Sącza, Chełmca, Podegrodzia i Nowego Sącza.

Sprawdzamy gdzie należy spodziewać się utrudnień:

PIWNICZNA-ZDRÓJ

PIĄTEK 10 września:

 • godz. 17:30 - 18:00 –  w Rynku w Piwnicznej-Zdroju i na DK nr 87 do wlotu w ul. Marciszewskiego będzie się przemieszczał korowód zespołów i kapel regionalnych oraz banderia konna; zablokowana też będzie ul. Kazimierza Wielkiego i ul. Marciszewskiego.
 • godz.17:50 - 18:40 – odbędzie się bieg uliczny na dystansie 1 mili na ul. Kościuszki przy wylocie z mostku ścieżki pieszo-rowerowej z Nakła w kierunku Radwanowa i ten odcinek będzie całkowicie zamknięty dla ruchu drogowego.
 • godz. 18:45 - 21:20 – odbędzie się bieg uliczny na dystansie 15 km. Całkowicie zamknięte dla ruchu drogowego będą ulice Kazimierza Wielkiego od 18:45-19:15 oraz Kościuszki, droga na Kokuszkę do Kaplicy, droga do Głębokiego do mostu - do godz. 21:20.
 • godz. 22:15 - 23:40 – odbędzie się bieg na dystansie 7 km. Całkowicie zamknięta będzie ul. Kazimierza Wielkiego od 22:20-22:45 oraz Kościuszki na odcinku od DK nr 87 do drogi na Kokuszkę i dalej do OW Arma do godz. 23:40.

SOBOTA 11 września:

 • godz. 02:20 - 02:50 – odbędzie się start biegu na 100 km. Ruch drogowy w tym czasie będzie całkowicie zamknięty na ul. Kazimierza Wielkiego, ul. Daszyńskiego, przejazd DK nr 87 będzie regulowany przez Policję.
 • godz. 05:15 - 06:15 – odbędzie się start biegu na 61 km. Ruch drogowy w tym czasie będzie całkowicie zamknięty na ul. Kazimierza Wielkiego, ul. Daszyńskiego,  przejazd DK nr 87 będzie regulowany przez Policję.
 • godz. 8:20 - 09:30 – odbędzie się start marszu Nordic Walking – przez ul. Kościuszki w ul. Leśną będą przechodzić  uczestnicy, ruch będzie regulowany przez służbę porządkową organizatora (w żółtych kamizelkach odblaskowych).
 • godz. 11:15 - 20:05 – z ul. Leśnej przez ul. Kościuszki do kładki na rzece Poprad będą zbiegać uczestnicy kilku  biegów górskich, ruch tego przebiegu będzie regulowany przez służbę porządkową organizatora.
 • godz. 19:55 - 21:05 – odbędzie się start biegu na dystansie 3 km. Ruch drogowy w tym czasie będzie całkowicie zamknięty na ul. Kościuszki – od drogi na Kokuszkę do kładki przez rzekę Poprad przy ul. Leśnej, ruch drogowy będzie regulowany przez  służbę porządkową organizatora.
 • godz. 21:50 - 22:45 – odbędzie się start biegu na dystansie 5 km. Ruch drogowy w tym czasie  będzie całkowicie  zamknięty na ul. Kazimierza Wielkiego od 21:50 - 22:15 oraz na ul.  Kościuszki na odcinku od DK nr 87 do drogi na Kokukszkę do godz. 22:45.

NIEDZIELA 12 września:

 • godz. 08:35 - 8:55 – odbędzie się start biegu na dystansie 23 km. Ruch drogowy w tym  czasie będzie całkowicie  zamknięty na ul. Kościuszki na odcinku skrzyżowania z drogą na Kokuszkę  oraz droga na Śmigowskie. Ruch drogowy będzie regulowany przez służbę  porządkową organizatora.
 • godz. 08:50 - 13:00 – na wysokości kościoła w m. Głębokie będzie przebieg uczestników biegu „KORAL MARATON” w  dół i drogą pomiędzy osiedlami, trasa będzie całkowicie zamknięta dla ruchu drogowego.
 • godz.13:05 - 14:00 – przez ul. Kościuszki od kładki na rzece Poprad w ul. Leśną będą przebiegać uczestnicy Biegu na Kicarz, ruch tego przebiegu będzie regulowany przez służbę porządkową organizatora.

RYTRO

SOBOTA 11 września:

 • godz. 05:15-11:15 – drogą od „Perły Południa” do DK nr 87 i przez przejazd kolejowy i  dalej wzdłuż DK nr 87  do mostu na rzece Poprad i przez most w kierunku Zamku Ryterskiego –  będą przebiegali biegacze biegów górskich. Przebiegiem przez DK nr 87  będzie kierowała Policja.
 • godz. 11:20-11:40 – z boiska piłkarskiego w Suchej Strudze będzie start biegu na 36 km. W  tym czasie trasa biegu  - droga Sucha Struga w kierunku Zamku na szlak pieszy czerwony - będzie  całkowicie zamknięta dla ruchu drogowego, również w tym czasie  nieprzejezdny będzie przez ok. 10-15 minut most na rzece Poprad.

NIEDZIELA 12 września:

 • godz. 08:50-12:30 – na lokalnej drodze z Barcic do Życzanowa (zarazem ścieżka  pieszo-rowerowa) – ten odcinek  będzie całkowicie zamknięty dla ruchu drogowego i dalej przez most na  rzece Poprad do DK nr 87, dalej chodnikiem wzdłuż DK nr 87 aż do mostu  na rzece Poprad i drogą lokalną przez Suchą Strugę, będą biegli  uczestnicy „KORAL MARATONU” i „PÓŁMARATONU”.

STARY  SĄCZ

SOBOTA 11 września:

 • godz. 10:45 do 11:25 – będzie start biegu „SĄDECKA DYCHA” spod DCP Opoka na ul. Papieską i  dalej do ul. Trakt  św. Kingi, aż do DK nr 87, dalej do ronda im. Jana Pawła II i do mostu  na rzece Poprad - trasa całkowicie zamknięta dla ruchu drogowego, którym  na DK nr 87 i rondzie im. Jana Pawła II kieruje Policja.

NIEDZIELA 12 września:

 • godz. 08:00-ok.10:00 – zawodnicy biegu „KORAL MARATON” będą przebiegali przez most na rzece  Dunajec im. Św.  Kingi i dalej już przy całkowicie zamkniętym ruchu drogowym na ul.  Wielki Wygon do ul. Polna i Pod Ogrodami do ronda Park&Ride i w ul.  Jana Pawła II do ronda Jana Pawła II przy DK nr 87 i DW nr 969 – ruchem  drogowym kierować będzie Policja.
 • godz. 08:05-ok.11:30 – ścieżka pieszo-rowerowa i drogi lokalne od ronda Jana Pawła II w Starym  Sączu do Życzanowa  będą całkowicie zamknięte dla ruchu drogowego.
 • godz. 8:45-09:15 – będzie start biegu „PÓŁMARATON” spod DCP Opoka do ul. Papieskiej, ul.  Trakt Św. Kingi, ul.  Bandurskiego i ul. Daszyńskiego, dalej skręt w ul. Jana Pawła do ronda  przy Park&Ride – trasa całkowicie zamknięta dla ruchu drogowego – na  rondach ruchem kieruje Policja.

CHEŁMIEC

NIEDZIELA 12 września:

 • godz. 7:50-ok.9:20 – od skrzyżowania ze światłami będzie zamknięta dla ruchu drogowego  lewa nitka ul. Papieskiej  (patrząc od skrzyżowania w Chełmcu w kierunku Podegrodzia) aż do ronda w  Podrzeczu – pośrodku inżynieria drogowa i ograniczony ruch drogowy w  kierunku Podegrodzia – do 40 km/h na prawej nitce.

PODEGRODZIE

NIEDZIELA 12 września:

 • godz. 8:10-ok.9:45 – całkowicie zamknięta dla ruchu drogowego będzie część obwodnicy od ronda w Podrzeczu do  ronda w Brzeznej (przy moście im. Św. Kingi).

NOWY  SĄCZ

SOBOTA 11 września:

 • godz. 10:45-12:30 – ruch drogowy będzie całkowicie zamknięty na ulicach: Węgierska od  mostu na rzece Poprad,  Św. Kunegundy, rondo Grodzkie, Jagiellońska do skrzyżowania z ul.  Mickiewicza, ul. Mickiewicza do ul. Długosza, ul. Długosza do ul.  Kościuszki, ul. Kościuszki do ul. Ogrodowej i ta ulica do wlotu do Parku  Strzeleckiego (bieg „SĄDECKA DYCHA” ze Starego Sącza  do Nowego Sącza).

NIEDZIELA 12 września:

 • godz.7:10-ok.9:20 – ruch drogowy będzie całkowicie zamknięty na ulicach: Ogrodowa od ul.  Wolskiej  do ul. Kościuszki do ul. Jagiellońskiej, Żeglarska, Barbackiego do ul.  Wolskiej, ul. Wolskiej do ul. Ogrodowej, Szwedzka od Domu Brata Alberta  do ul. Kościuszki, Gwardyjska, Nadbrzeżna od ul. Krańcowej do ul.  Modrzejewskiej.

Na ulicy Lwowskiej od Rynku do ul. Gwardyjskiej – bieg po prawej nitce, a lewą nitką do Rynku ruch ograniczony do 40 km/h. Przebieg przez ul. Krańcową reguluje Policja.

Całkowicie wyłączona z ruchu będzie ścieżka rowerowa i pieszo-rowerowa – od ul. Krańcowej aż do kładki na rzece Kamienicy  na wysokości marketu „Agata” przy al. Piłsudskiego.

Od  ronda na Helenie – przez most na rz. Dunajec, ul. Legionów, Bulwar  Narwiku, Kilińskiego, al. Piłsudskiego do skrzyżowania  z ul. Wiśniowieckiego – ruch drogowy tylko w kierunku centrum i umownie  Krynicy-Zdroju oraz skręty w prawo, przy ograniczonej prędkości do 40  km/h.

Ulica Krakowska od ronda na Helenie do skrzyżowania ze światłami w Chełmcu całkowicie zamknięta.

Zalecane korzystanie z Obwodnicy Północnej.

Wszystkie trasy biegowe  będą zabezpieczane prze Policję oraz służbę porządkową organizatora  (druhowie OSP w żółtych kamizelkach na czarnych mundurach ćwiczebnych). Trasy będą sukcesywnie odblokowywane po przebiegnięciu ostatniego zawodnika.

inf./fot. Festiwal Biegów

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje