poniedziałek, 1 listopada 2021 11:03

Rabka Zdrój ma nowy obiekt sportowy

Autor Edyta Sowa
Rabka Zdrój ma nowy obiekt sportowy

W sobotę 20. października oficjalnie został otwarty po przebudowie Stadion Miejski im. Antoniego Matery przy ulicy Jana Pawła II w Rabce-Zdroju. Inwestycja, zrealizowana za ok. 6 milionów złotych, objęła m.in. wymianę murawy na sztuczną, montaż bramek, urządzeń lekkoatletycznych, budowę bieżni, remont trybun i budynku szatniowego. Przebudowa trwała kilkanaście miesięcy.

W oficjalnym otwarciu wzięły udział władze miasta i zaproszeni goście: burmistrz Leszek Świder z zastępcą Małgorzatą Gromalą, przewodniczący Rady Miejskiej Michał Skowron z radnymi, w tym przewodniczącą Komisji Kultury i Sportu Dorotą Majerczyk, poseł i sekretarz stanu Edward Siarka, radny wojewódzki Bogdan Pęk, radny powiatowy Marek Szarawarski, córka patrona obiektu Antoniego Matery - Bożena Ilgner. W inauguracji udział wzięli mieszkańcy; kibice i sportowcy. W programie nie zabrakło zawodów lekkoatletycznych i meczy piłki nożnej dzieci z grup piłkarskich DidiGol i z Rdzawki

Burmistrz Leszek Świder mówił, że inwestycja była duża, jak na możliwości gminy i wiele udało się zrobić. - Cieszę się, że ten dzień stał się faktem – podkreślił. Włodarz miasta dziękował radnym, którzy poparli realizację tej inwestycji. - Jest to kolejne miejsce użyteczności publicznej, które będzie służyło dzieciom, młodzieży i dorosłym. Na pewno stanie się ważnym ośrodkiem sportowym naszego regionu, gdzie będziemy mieli możliwość organizowania profesjonalnych zawodów sportowych. Czuję wielką radość i satysfakcję z tej inwestycji. Cieszę się z faktu, że ta wieloletnia inwestycja, po przezwyciężeniu się wielu trudności pojawiających się w trakcie jej realizacji, w końcu została ukończona. To piękny i nowoczesny stadion. Stadion dla wszystkich rabczan, dzięki któremu będą mogli przeżywać niezapomniane emocje. Liczę, że w niedługim czasie odbywać się tu będą nie tylko zajęcia szkolne, treningi, ale także spotkania i zawody klubowe i ligowe. Burmistrz zaznaczył, że stadion jest otwarty dla wszystkich – dzieci, młodzieży i dorosłych – oraz sportowców reprezentujących różne dyscypliny sportowe. - Mam nadzieję, że ten obiekt będzie służył wielu pokoleniom rabczan - dodał.

Gmina na realizację inwestycji otrzymała dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, w tym na infrastrukturę lekkoatletyczną 8844 tys. zł, na modernizację boiska do piłki nożnej ponad milion złotych, a na termomodernizację budynku ze środków Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich 120 tys. zł.

info i foto. FB Rabka Zdrój

Podhale

Podhale - najnowsze informacje