piątek, 2 września 2022 13:06

Rehabilitacja po COVID-19 w Centrum Osteohelp.pl Kraków

Autor Artykuł sponsorowany
Rehabilitacja po COVID-19 w Centrum Osteohelp.pl Kraków

Choroba COVID-19 może przebiegać łagodnie, jednak trzeba pamiętać o tym, że powikłania po niej są niekiedy naprawdę poważne. Na szczęście nie jesteśmy wobec nich bezsilni i można wiele zdziałać, decydując się na specjalistyczną rehabilitację. Sprawdź, co możesz zyskać, korzystając ze wsparcia fizjoterapeutów, którzy personalizują plan terapeutyczny i idealnie dostosowują go do potrzeb każdego Pacjenta.

Jakie mogą być powikłania po COVID-19?

Zastanawiasz się, czy dolegliwości, na które skarżysz się od jakiegoś czasu, mogą mieć związek z tym, że chorowałeś na COVID-19? Sporo osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że źródłem ich problemów zdrowotnych najprawdopodobniej jest choroba wywołana wirusem SARS-CoV-2. Gdy wydaje się, że najgorsze już za nami, może okazać się, że nastąpiły powikłania wywołane burzą cytokin obecnych w całym organizmie. Białka te upośledzają układ immunologiczny, a to niekiedy jest bardzo niebezpieczne. Może bowiem dojść do uszkodzeń tkanek oraz narządów wewnętrznych, w tym najczęściej płuc, nerek i serca. Odpowiednia fizjoterapia w dużym stopniu przyczynia się do przywrócenia równowagi w organizmie Pacjenta. Terapie manualne, masaże i manipulacje tkanek wspierają funkcjonowanie układu oddechowego i krążenia. Najważniejsze jest jednak to, że wpływają one także na układ limfatyczny, co skutkuje zredukowaniem ilości cytokin w organizmie.

Tak naprawdę nie da się jeszcze stworzyć pełnej listy powikłań po COVID-19, ale można już wyodrębnić sporo poważnych chorób i dolegliwości, z którymi muszą zmagać się Pacjenci, którzy mieli wcześniej do czynienia z wirusem SARS-CoV-2. Trzeba tu wymienić: pocovidowe zapalenie stawów, grożące unieruchomieniem pacjenta, pocovidowe zaburzenia pamięci i koncentracji, pocovidowe zapalenie zatok, gardła i nosa oraz szczególnie niebezpieczny pocovidowy zespół ostrej niewydolności oddechowej. Bardzo groźne są także problemy sercowo-naczyniowe, objawiające się bólem w klatce piersiowej, dusznościami i szybkim męczeniem się. Nie można też zapominać o zaburzeniach lękowych i depresyjnych, które nie powinny być ignorowane, ponieważ wpływają na funkcjonowanie całego organizmu.

Fizjoterapia, która pomaga w powrocie do zdrowia

Jeśli zmagasz się z powikłaniami pocovidowymi i marzysz o tym, by poczuć się lepiej, skorzystaj z pomocy, którą oferuje krakowskie Centrum Fizjoteriapii i Osteopatii Osteohelp.pl. W tym szczególnym miejscu zadbają o Ciebie specjaliści koncentrujący się na przywróceniu swoim Pacjentom sprawności psycho-ruchowej oraz odporności. Będziesz zaskoczony tym, jak wiele zdziałają manipulacje tkanek i powięzi, drenaże limfatyczne, odpowiednie ćwiczenia ruchowe czy treningi oddechowe. Terapie manualne stosowane przez fizjoterapeutów pracujących w osteohelp.pl zawsze są planowane indywidualne, po to, aby każdy Pacjent mógł w pełni skorzystać z rehabilitacji. Wieloaspektowa terapia to najlepszy sposób na powrót do sprawności po przebytej chorobie COVID-19. Jest to także ratunek dla osób, których stan po wyleczeniu infekcji jest bardzo poważny, a nawet zagrażający życiu, tak jak w przypadku zespołu ostrej niewydolności oddechowej.

Jeżeli nie uchroniłeś się przed powikłaniami pocovidowymi, nie zwlekaj i już teraz umów się na wizytę w miejscu, w którym pracują terapeuci działający kompleksowo i skutecznie!

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje