środa, 17 lutego 2021 13:35

Restauracja otwarta mimo obostrzeń z karą 30 tys. zł! Właściciele nie zamierzają płacić

Autor Aleksandra Tokarz
Restauracja otwarta mimo obostrzeń z karą 30 tys. zł! Właściciele nie zamierzają płacić

30 tys. zł – to kara jaką sanepid nałożył na jedyną otwartą pomimo obostrzeń restaurację w Cieszynie. Restauratorzy nie zamierzają płacić, a w Internecie zorganizowali zrzutkę, która przeznaczona jest na pomoc prawną.

Restauracja „U Trzech Braci” w Cieszynie działa stacjonarnie od 8 stycznia. W poniedziałek właściciele poinformowali w mediach społecznościowych, że została na nich nałożona kara finansowa. Sanepid w Bielsku-Białej uzasadniał ją ignorowaniem obostrzeń związanych z pandemią i stacjonarną obsługą gości.

W piśmie poinformowano, że "administracyjną karę pieniężną w kwocie 30 tys. zł" nałożono za "niezastosowanie się do obowiązku czasowego ograniczenia prowadzenia działalności polegającej na przygotowywaniu i podawaniu posiłków i napojów gościom siedzącym przy stołach lub gościom dokonującym własnego wyboru potraw z wystawionego menu, spożywanych na miejscu".

Odwołane zajęcia w szkole. Wszystko przez powikłania po szczepieniach
Nauczyciele coraz częściej skarżą się na dolegliwości, które towarzyszą im po przyjęciu szczepionki na koronawirusa. Wśród nich wymieniają między innymi gorączkę czy ból głowy. Był Kraków i Tarnów, a teraz czas na Łódź. Tam, z powodu złego samopoczucia kadry nauczycielskiej, odwołano zajęcia. Specja…

Restauratorzy nie zamierzają jednak płacić. W internecie powstała zrzutka, która przeznaczona zostanie na pomoc prawną, aby, jak informują właściciele, móc poddać się aparatowi państwa. Uzbierano już ponad 14 tys. zł.

Dziś dotarła do nas długo wyczekiwana decyzja z "firmy" Sanepid 🤪 Jeśli ktoś ma ochotę pomóc to zapraszamy i dziękujemy. https://zrzutka.pl/txkzrc?

Opublikowany przez U Trzech Braci Poniedziałek, 15 lutego 2021
koronawirus najnowsze informacje

inf. Onet, fot. zrzutka.pl

Polska

Polska - najnowsze informacje