poniedziałek, 22 lipca 2019 09:47

Rodzinne wakacje w Małopolsce

Autor (red)
Rodzinne wakacje w Małopolsce

Wakacje to doskonała okazja do spędzenia wspólnego czasu z całą rodziną np. za miastem. Warto ten czas poświęcić swoim bliskim i wybrać hotel niedaleko Krakowa, w którym będzie można naprawdę wypocząć, a przy okazji wzmocnić rodzinne więzi.

Wakacje dla rodzin z dziećmi

Na co dzień wszyscy są zapracowani. Nie ma wiele wolnego czasu dla siebie, partnerów czy dzieci. Dlatego wakacyjny wyjazd jest doskonałą okazją, aby te chwile nadrobić i spędzić razem sporo czasu na różnego rodzaju aktywnościach. Przy tym wcale nie trzeba wyjeżdżać daleko! Postawić można nawet na hotel w Małopolsce, taki jak Hotel Mercure Dosłońce w Racławicach. Posiada on ofertę skierowaną zarówno do klientów biznesowych, jak i rodzin z dziećmi w różnym wieku.

Wakacyjny wyjazd dla całej rodziny

Obecnie nie ma większego problemu z organizacją noclegu dla rodziny z dziećmi. Oferta na rynku jest pod tym względem coraz bardziej rozbudowana. Co więcej, na wakacje wcale nie muszą jechać tylko rodzice z dziećmi. Można na nie zabrać również i dziadków, czy wujostwo. Im więcej osób, tym zwykle weselej! Ponadto w takiej sytuacji łatwo można zorganizować opiekę nad dziećmi i zapewnić im bezpieczeństwo. Tym samym zapracowani na co dzień rodzice zyskują każdego dnia kilka chwil tylko dla siebie. Mogą wówczas korzystać na przykład ze strefy SPA i relaksu, lub udać się na romantyczną kolację.

Razem, a nie osobno

Ludzie mają różne wyobrażenia na temat wakacji i sposobu spędzania wolnego czasu. Niektórzy preferują zwiedzanie różnego rodzaju zabytków i ich plan dnia jest bardzo napięty. Warto jednak pamiętać, że tak szczegółowe planowanie zabija niekiedy radość ze wspólnego wypoczynku. Wolny czas warto przede wszystkim poświęcić swoim bliskim, aby zrobić z nimi coś razem, wspólnie. Nie musi być to nic odkrywczego. Czasem wystarczy wspólna gra w gry planszowe czy przejażdżka na rowerze. Za miastem zwykle nie brakuje ciekawych tras rowerowych, dzięki którym można poznać lepiej okolicę.

Wspólny, rodzinny czas

Wspólne spędzanie wolnego czasu w czasie wakacyjnego wyjazdu poza miasto zdecydowanie sprzyja budowaniu więzi i tworzeniu wspólnych wspomnień na długie lata. Na co dzień często nie ma na to po prostu czasu. Gdy rodzina spędza czas razem, warto znaleźć chwilę także na rozmowę np. przy kolacji czy obiedzie. Zwykła pogawędka o marzeniach, przeżyciach, planach może zdziałać naprawdę wiele. Rodzina powinna razem w czasie wakacji nie tylko spożywać posiłki, ale i robić inne rzeczy. Wówczas każdy może poczuć się częścią większej społeczności. Obecnie w hotelach jest naprawdę sporo możliwości. Obiekty tego typu wcale nie służą już jedynie do spania. Oferują o wiele więcej form relaksu i spędzania wolnego czasu, także w gronie rodzin z dziećmi.

Dlaczego za miasto?

Okazuje się, że wcale nie trzeba wyjeżdżać daleko, na drugi koniec kraju czy kontynentu, aby spędzić fantastyczny czas na wakacjach. Czasem wystarczy tylko wyskoczyć na kilka dni za miasto, z dala od zgiełku i hałasu, aby naprawdę wypocząć. Kluczem do sukcesu jest wybranie odpowiedniego obiektu noclegowe, który do zaoferowania ma więcej niż jedynie łóżka do spania. W przypadku hotelu Mercure Dosłońce w Racławicach można liczyć przy okazji na restaurację z bogatym menu, strefę SPA i ciekawą okolicę, która wprost zachęca do spacerów czy jazdy na rowerze. Tym samym jest wiele sposobów na spędzanie wolnego czasu. Słoneczne dni spędzić można na zewnątrz, a gdy pogoda nie dopisuje, skorzystać ze wspomnianych saun i basenów. Co ciekawe, nie brakuje również propozycji skierowanych specjalnie do dzieci. Dla nich przygotowany został kącik zabaw czy baby SPA. W razie potrzeby skorzystać można też z opieki indywidualnej.

Wypoczynek na całego

Hotel niedaleko Krakowa może okazać się doskonałym miejscem na spędzenie rodzinnych wakacji. W ten sposób można odpoczywać przez kilka dni i naładować baterie na kolejne tygodnie pełne pracy i nowych wyzwań. Wspomniane Racławice to miejsce urokliwe i zapadające w pamięć. Stanowi idealną lokalizację dla osób, które na co dzień żyją w stresie i mają już dość zgiełku dużego miasta. Chwila dla siebie i swojej rodziny potrzebna jest od czasu do czasu każdemu. To niezwykle ważne dla zachowania psychicznego zdrowia. Oferta na rynku jest obecnie na tyle szeroka i rozbudowana, że każdy powinien znaleźć propozycję odpowiednią dla siebie. Co więcej, dzisiaj, aby spędzić ciekawe wakacje, wcale nie trzeba wydawać majątku.

Turystyka - najnowsze informacje