czwartek, 4 marca 2021 11:42

Rolety dla wymagających – jakie rozwiązania sprawdzą się przy nietypowych oknach?

Autor Artykuł sponsorowany
Rolety dla wymagających – jakie rozwiązania sprawdzą się przy nietypowych oknach?

Choć mogło się wydawać, że rolety nie zrobią wielkiej kariery wśród przywiązanych do firanek Polaków, to jednak tak się nie stało. W wielu domach stworzyły naprawdę zgrany duet z firanami lub nawet całkowicie je zastąpiły. Co jednak zrobić, gdy na drodze do spełnienia marzeń o nowoczesnych roletach staje niestandardowe okno? Branża już dawno sobie z tym poradziła!

Mini rolety na wymiar do małych okien

Z taką sytuacją często można spotkać się w łazience, która przeważnie jest małym pomieszczeniem z niewielkim oknem. To jednak nie problem, ponieważ w ofercie sklepów z roletami nie brakuje modeli właśnie o skromniejszych rozmiarach. Ponadto na stronie https://rollcenter.pl można zamówić mini rolety na wymiar. W ten sposób możliwy jest montaż modnej rolety nawet w przypadku nietypowych rozmiarów lub kształtów okna.

Dla producentów rolet nie jest nawet wyzwaniem małe okno, które można otworzyć tylko uchylnie. Jeszcze kilkanaście lat temu w takiej sytuacji osłona okienna zwisałaby w niezbyt estetyczny sposób i być może nawet nieco przeszkadzała w normalnym korzystaniu z łazienki. Obecnie w sklepie Rollcenter można jednak bez problemu kupić rolety, które szczelnie przylegają do powierzchni szyby.

Rolety dachowe na poddaszu

Mieszkania na poddaszu mają swój niepowtarzalny urok, jednak mogą być naprawdę nieprzyjemnym miejscem w upalne dni. Problem z nagrzewaniem się pomieszczenia w związku z promieniami słonecznymi wpadającymi przez okno na skosie można rozwiązać poprzez montaż rolet ze strony https://rollcenter.pl/rolety-dachowe. Zaciemniający materiał zapewni chłód latem i umożliwi drzemkę w ciągu dnia.

Podobnie jak w przypadku rolet na okna uchylne także zastosowano konstrukcję sprawiającą, że tkanina przylega do ramy okiennej. Sklep Rollcenter oferuje przede wszystkim modele dachowe plisowane, które można przesuwać w dowolnym kierunku, a nie jedynie z góry na dół. Rolety termoizolacyjne zimą umożliwiają zatrzymanie ciepła wewnątrz mieszkania, co może znaleźć odzwierciedlenie w niższych rachunkach za ogrzewanie.

Rolety plisowane przy oknach na parterze

Sporym wyzwaniem dla osób mieszkających na parterze jest zapewnienie sobie prywatności bez konieczności całkowitego zaciemnienia pomieszczenia. Warto pamiętać, że naturalne światło ma korzystny wpływ na samopoczucie człowieka i jest znacznie zdrowsze niż siedzenie w wiecznym półmroku lub z lampami włączonymi przez cały dzień. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą rolety plisowane ze strony https://rollcenter.pl/plisy.

Ten typ przysłon okiennych wyróżnia się unikatowymi zasadami działania. Tkanina rolety porusza się na linkach umieszczonych w dziurkach na jej bocznych krawędziach. W przypadku okien na parterze świetnym rozwiązaniem jest rozwinięcie rolety od dołu i zostawienie odrobiny wolnej przestrzeni na górze szyby. Przez niezasłoniętą część okna mogą wpadać promienie słoneczne, natomiast wnętrze domu nie będzie widoczne dla przypadkowych przechodniów.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje