wtorek, 4 sierpnia 2020 12:56

Rozpoczęły się "Wakacje z piłką nożną"! Wystartował Football Camps 2020

Autor Mirosław Haładyj
Rozpoczęły się "Wakacje z piłką nożną"! Wystartował Football Camps 2020

W poniedziałek 3 sierpnia Stadion Miejski w Bochni przy ul. Parkowej  zapełnił się uczestnikami piłkarskiej półkolonii organizowanej przez Małopolski Związek Piłki Nożnej przy finansowym wsparciu Województwa Małopolskiego.

To wielowymiarowe sportowe przedsięwzięcie adresowane do dziewcząt i chłopców ze wszystkich zakątków Małopolski zostanie zrealizowane na terenie 19 powiatów Województwa Małopolskiego. Projekt uwzględnia obecną, nadzwyczajną sytuację   zdrowotną wynikającą z zagrożeń pandemii COVID-19. Wakacyjna propozycja jest zatem dostosowana do aktualnych obostrzeń epidemicznych w Polsce obowiązujących w związku z koronawirusem.

Program Football Camps ‘2020 zakłada organizację 19 półkolonii, każda trwająca 7 dni, na terenie powiatów: bocheńskiego, brzeskiego, chrzanowskiego, dąbrowskiego, gorlickiego, krakowskiego, limanowskiego, miechowskiego, myślenickiego, nowosądeckiego, nowotarskiego, olkuskiego, oświęcimskiego, proszowickiego, suskiego, tarnowskiego, wadowickiego, wielickiego i tatrzańskiego.      

Inauguracja w Bochni

3 sierpnia po godz. 9:00 na piłkarskiej murawie zaroiło się od dzieciaków – zawodników Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni z roczników 2008/2009 (młodzików). Wszyscy z futbolówkami, ubrani w stroje Football Camps 2020. Młodzi futboliści ochoczo ruszyli do treningu pod czujnym okiem     szkoleniowców: Piotra Góreckiego i Michała Dziuby. Nad organizacyjną stroną przedsięwzięcia czuwa kierownik sekcji piłki nożnej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni w Bochni Łukasz Gicala. Inauguracyjnym zajęciom przyglądał się z zainteresowaniem prezes Podokręgu Piłki Nożnej w Bochni, Jan Krupa.

Inf. i foto: MOSiR Bochnia

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje