sobota, 25 maja 2024 06:55

Ruszył remont siedziby Urzędu Miasta. Przeprowadzka kilku wydziałów

Autor Marzena Gitler
Ruszył remont siedziby Urzędu Miasta. Przeprowadzka kilku wydziałów

Rozpoczął się remont budynku urzędu miejskiego w Krzeszowicach, przy ul. Grunwaldzkiej 4. W związku z tym część wydziałów została przeniesiona na ulicę Krakowską 85, do dawnej siedziby Wodociągów i Kanalizacji.

Przeprowadzka wydziałów miała miejsce na początku maja. Zmianę lokalizacji spowodował remont budynku przy ul. Grunwaldzkiej. W zabytkowym budynku zostanie zamontowana winda. Wymieniona zostanie stolarka okienna. Remont ma przejść także dach budynku.

Całość prac rozłożono na kilka przetargów. Sama budowa szybu może pochłonąć ponad 570 tys. złotych, z czego 442 tys. to dofinansowanie z PFRON-u.

Pozostałe prace to blisko 3 mln. zł. Na remont budynku Krzeszowice pozyskały 950 tys. z programu Polski Ład. Prace mają zostać zakończone w ciągu 13 miesięcy. Na ten czas część wydziałów musiała zmienić lokalizację.

Na na ulicę Krakowską 85 (do dawnej siedziby Spółki Wodociągi i Kanalizacja) przeniesiono: Referat Edukacji – I piętro, referat do spraw OSP – I piętro, Referat Płacowo-Kadrowy – I piętro, Gabinet Zastępcy Burmistrza – II piętro, Referat Biura Rady i Archiwum - II piętro, Wydział Zarządzania Kryzysowego – II piętro, Zamówienia Publiczne – II piętro. Z kolei Referat Ewidencji Ludności i Dowodów Osobistych został przeniesiony na parter budynku UM przy ulicy Grunwaldzkiej 4. Dowody Osobiste załatwimy w pokoju nr 1 a meldunki – w pokoju nr 14.

Telefony do wydziałów pozostały bez zmian.

fot. Beemwej - Praca własna / Wikimedia Commons

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje

Rozrywka