wtorek, 25 czerwca 2019 09:51

Ruszyła budowa nowoczesnej hali sportowej w Pustkowie

Autor Marzena Gitler
Ruszyła budowa nowoczesnej hali sportowej w Pustkowie

Halę za blisko 5 mln zł wykona firma SOLKAN. A kiedy zostanie oddana do użytku?

14 czerwca odbyło się symboliczne „wbicie łopaty” pod budowę hali sportowej przy Zespole Szkół w Pustkowie. Wzięła w nim udział dyrekcja, grono pedagogiczne i uczniowie placówki oraz zaproszeni goście.
Podczas uroczystości plac budowy poświęcił ks. Adam Basista, proboszcz Parafii p.w. Św. Józefa Rzemieślnika w Pustkowie.


Pierwsze łopaty inicjujące budowę nowej Sali gimnastycznej wbili w ziemię m.in. zastępca wójta Zdzisław Siwula, radni oraz sołtysi. Po uroczystości wszyscy zaproszeni gości mogli się wpisać na specjalnie przygotowanym liście, który będzie wisiał w holu szkoły.

Nowa hala będzie dobudowana do istniejącego budynku szkoły i połączona z nim przez łącznik na I piętrze. W budynku znajda się sala sportowa o wymiarach 24,65m x 32,40m oraz część socjalno-sanitarno-szatniowa. Budynek będzie pełnił funkcję dydaktyczną i sportową. Zaplanowany budynek jest dwubryłowy. Tworzą do części o różnej wysokości, które wzajemnie się przenikają.

Wykonawcą sali gimnastycznej została firma SOLKAN Sp. z o.o. z Tyczyna. Termin zakończenia prac budowlanych ustalono na 30 kwietnia 2021 r. Koszt budowy sali gimnastycznej to 4,9 mln zł. Gmina Dębica otrzymała na tą inwestycję dofinansowanie w wysokości 33,3 % z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Inf. i foto: UG Dębica.

Dębica - najnowsze informacje