niedziela, 22 maja 2022 07:30

Auto wypadło z drogi, uderzyło w przepust i uległo zapaleniu. W środku było dwóch 19-latków

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Auto wypadło z drogi, uderzyło w przepust i uległo zapaleniu. W środku było dwóch 19-latków

22 maja o godzinie 4.21 zastępy z JRG w Krynicy Zdroju, OSP Łabowa oraz OSP Nowa Wieś zostały wezwane do działań w Nowej Wsi.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że samochód osobowy marki Audi A4 wypadł z drogi i uderzył w przydrożny przepust. W wyniku tego zdarzenia doszło do pożaru pojazdu. Samochodem podróżowało dwóch mężczyzn w wieku 19 lat. Podróżującym w opuszczeniu pojazdu pomocy udzieliły osoby postronne przed przybyciem na miejsce strażaków.

W chwili przybycia pierwszego zastępu pożar samochodu był już rozwinięty i obejmował przednią część pojazdu, a  osoby poszkodowane w pozycji leżącej i siedzącej znajdowały się na poboczu.  Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy osobom poszkodowanym oraz ugaszeniu pożaru. Obu poszkodowanych przekazano przybyłym załogom karetek pogotowia ratunkowego.

Równocześnie strażacy gasili pianą samochód. Obydwie osoby zostały przewiezione do szpitala.  Po zabraniu poszkodowanych do szpitala  przestawiono samochody służb ratowniczych i udrożniono ruch.  Na prośbę policji na miejscu zdarzenia pozostał zastęp OSP Nowa Wieś w celu pomocy w czynnościach dochodzeniowych.

Inf. i foto: PSP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje