piątek, 6 grudnia 2019 12:22

Samochody dostawcze – kupić czy wynająć?

Autor Piotr Sosin
Samochody dostawcze – kupić czy wynająć?

Wśród wielu użytkowników samochodów dostawczych panuje przekonanie, że w przypadku stałego użytkowania pojazdu, najlepszym rozwiązaniem jest jego zakup. Czy rzeczywiście jest to najbardziej korzystna opcja? Dowiedz się, jakie korzyści daje wynajem aut dostawczych w profesjonalnej firmie.

  1. Co daje zakup auta dostawczego?
  2. Zalety wynajmu samochodu dostawczego

Co daje zakup auta dostawczego?

Zakup pojazdu sprawia, że stajemy się jego wyłącznymi właścicielami. Wiele osób traktuje auto jako swego rodzaju inwestycję – zakupiony samochód można po pewnym czasie sprzedać, „odzyskując” w ten sposób część włożonych w niego pieniędzy. Należy jednak liczyć się z tym, że pojazdy – zwłaszcza intensywnie użytkowane – dość szybko tracą na wartości. Po kilku latach, sprzedając używany pojazd dostawczy, należy więc mieć na uwadze, że dostaniemy za niego znacznie mniej, niż zapłaciliśmy. Ponadto comiesięczne utrzymanie auta – paliwo, przeglądy, OC i AC – również kosztują. Dlatego też wart rozważenia jest wynajem aut dostawczych. Katowice i okoliczne miejscowości to obszar, na terenie którego znaleźć można polecane, godne zaufania firmy oferujące korzystne wypożyczanie pojazdów.

Zalety wynajmu samochodu dostawczego

Jakie konkretnie zalety oferuje wypożyczalnia samochodów dostawczych? Przede wszystkim więc zarówno krótko-, jak też długoterminowe wynajęcie pojazdu pozwala na użytkowanie dobrej klasy auta przez określony czas, a następnie – z chwilą zakończenia umowy – zmiany samochodu na nowszy model. Dzięki temu można więc regularnie korzystać z w pełni sprawnego, nowoczesnego pojazdu dostawczego, bez obaw, że straci on na wartości.

Ponadto dobra wypożyczalnia samochodów dostawczych (Kraków czy też w okolicznych miejscowościach) oferuje szeroki wybór różnych modeli, roczników oraz typów aut, spośród których każdy zainteresowany klient z pewnością wybierze wersję odpowiednią do swoich potrzeb.

Istotną zaletą wynajmu pojazdów jest możliwość wrzucenia tej opłaty w tzw. koszty, a tym samym odliczenia jej od podatku. Jest to szczególnie korzystne dla przedsiębiorców dysponujących sporą flotą pojazdów. Dzięki temu mogą oni uzyskać znaczne oszczędności w miesięcznych wydatkach, a także znacznie uprościć księgowość. Naprawy, serwis, koszt wynajmu czy też ubezpieczenia znajdują się bowiem na jednej fakturze. Co istotne, comiesięczna składka przeznaczona na użytkowaniu dostawczego samochodu nie wpływa w żadnym stopniu na zdolność kredytową firmy, w przeciwieństwie do wariantu ze spłacaniem rat kredytu czy też pożyczki na auto.

Motoryzacja - najnowsze informacje