piątek, 28 sierpnia 2020 06:53

Sieć klinik Svenson

Autor Głos 24
Sieć klinik Svenson

Svenson jest wiodącą europejską siecią klinik, która zajmuje się w sposób bezpośredni zdrowiem i właściwą pielegancją włosów. Przez wiele lat dość intensywnych badań, pomagano ludziom we wszystkich kwestiach, które mają związek ze stanem zdrowia ich włosów. Svenson zapewnia skuteczne, profesjonalne, a przy tym też dyskretne wsparcie wyłącznie z jednego źródła. Pracujący w sieci tych klinik eksperci, na pewno znajdą rozwiązanie dopasowane indywidualnie do każdego problemu, zaczynając od tak zwanej konserwacji włosów, poprzez suplementy wspomagające ich estetykę, kończąc na przeszczepie.

Historia

Historia sieci klinik Svenson rozpoczyna się w 1956 roku na terenie Londynu. Tam doszło do powstania pierwszego na świecie instytutu fryzjerskiego Svenson. Dzięki przełomowym i nowoczesnym technikom zastosowanym w przypadku produkcji kosmetyków medycznych, firma ta miała szansę zyskać sławę i rozprzestrzenić się na terenie całej Europy. Svenson działa także w Niemczech począwszy od 1969 roku i obecnie jest reprezentowany w 15 różnych miastach tego kraju: Stuttgarcie, Norymberdze, Monachium, Mannheim, Lipsku, Kolonii, Hanowerze, Hamburgu, we Frankfurcie nad Menem, Essen, Düsseldorfie, Dreźnie, Dortmundzie, Bremie i w Berlinie. Administracja ma swoją siedzibę w Monachium.

Tylko na terenie Niemiec, specjaliści od włosów firmy Svenson każdego roku, pomagają co najmniej kilku tysiącom klientów w leczeniu wypadania, czy też innych problemów z włosami. Stało się to możliwe niewątpliwie dzięki zatrudnieniu wysoce wykwalifikowanych pracowników we fryzjerskim studiu Svenson, jak i ciągłego rozwoju najnowocześniejszych technologii i używaniu produktów, które są rekomendowane przez światowej sławy farmaceutów, dermatologów, chirurgów i instytuty prowadzące badania naukowe. W sieci klinik Svenson na terenie całej Europy, zatrudnionych jest ponad 500 pracowników, dzięki czemu firma ta ma szansę oferować optymalne rozwiązania w zakresie zapobiegania i leczenia problemów z włosami. Svenson ma także swoją klinikę włosów w Madrycie w Hiszpanii i w Szwajcarii.

Jakość oferowanych usług

Dla sieci klinik Svenson, zawsze najbardziej istotnym priorytetem, jeżeli chodzi o rozwiązywanie problematycznych kwestii związanych z włosami, jest wysoka jakość. Za każdym razem celem zapewnienia klientom każdorazowej okazji na poczet rozwiązywania ich problemów. Svenson pracuje zawsze zgodnie z najwyższymi w branży standardami. Dzięki temu zobowiązaniu co do jakości, firma ta gwarantuje także, iż wszelkie wykonywane przez nią usługi są zgodne z obowiązującymi w danym momencie regulacjami i przepisami. Dzięki prowadzonej polityce jakości, kliniki Svenson mogą osiągać najwyższy poziom satysfakcji wśród klientów. Bez zaufania i satysfakcji zadowolonych klientów, nie byłoby możliwe utrzymanie odpowiedniej pozycji, w tym przypadku lidera w dziedzinie pielęgnacji i zdrowia włosów. Polityka jakości w przedsiębiorstwie Svenson, opiera się na kilku istotnych zasadach:

 • zapoznaniu z indywidualnymi oczekiwaniami klientów,
 • zdiagnozowaniu problemów i zaoferowaniu odpowiedniego rozwiązania dla każdego spośród przypadków,
 • szczegółowym poinformowaniu każdego z klientów o specyfice zabiegu, możliwych skutkach ubocznych, przeciwskazaniach, jak i o kosztach z nim związanych,
 • wysokiej jakości świadczonych usług za sprawą standaryzacji jakości produktów i metod pracy,
 • dokładnym kontrolowaniu wyników leczenia klientów,
 • promowaniu innowacji i rozwoju, celem oferowania jak najbardziej zaawansowanych rozwiązań,
 • monitorowaniu jakości oferowanych usług,
 • spełnianiu wszelkich wymogów prawnych i formalnych.

Żeby móc to wszystko zagwarantować swoim klientom, w Svenson został stworzony niżej opisany system do zarządzania jakością:

 • zadbanie o to, żeby klienci otrzymali za każdym razem potrzebne i indywidualnie dobrane leczenie,
 • dążenie do stałego ulepszania swojej oferty,
 • podejmowanie działań i ustalanie standardów, celem jak najlepszego identyfikowania błędów i zapobiegania ich ewentualnemu powtórzeniu się,
 • stałe utrzymywanie kontaktów z klientami, dostawcami i pracownikami w celu ulepszenia swoich produktów i usług.

Kierownictwo Svenson zobowiązało się do ciągłego wdrażania nowoczesnego zarządzania siecią klinik i angażowania w osiąganie zamierzonych celów.

Obszerne badania, jak i rozwój wokół włosów sprawiają, iż firma Svenson jest liderem na rynku w zakresie rozwiązań dla wypadania włosów albo problemów z włosami

Przerzedzenie albo nasilona utrata włosów u kobiet

Jak dotychczas nie zostały przeprowadzone badania odnośnie ostrej wersji łysienia telogenowego na międzynarodowym poziomie, z których możliwie by było wyciągnięcie istotnych statystycznych wniosków.

Firma Svenson postanowiła zatem przeprowadzić badania związane z rozwojem takiego typu wypadania włosów u płci pięknej. Poddano analizie różnorodne przyczyny, jak i metody leczenia każdego spośród pacjentów, ale też ich rozwój po właściwie przeprowadzonej terapii. Dzięki wynikom badań uzyskanym w tym badaniu, specjaliści Svenson mają szansę na lepsze diagnozowanie przyczyn ostrego telogenicznego łysienia i zasięgnięcie wiedzy na temat tego, która metoda lecznicza będzie najbardziej skuteczna w wybranym przypadku. Badania te zostały zaprezentowane na VIII ogólnoświatowym Kongresie Badania Włosów, gdzie Svenson otrzymał nagrodę za wykonanie najlepszego plakatu klinicznego. Pokazano je także na 41 Kongresie AEDV w Walencji, jak i na 21 spotkaniu ISHRS w San Francisco. Ponadto popularne specjalistyczne czasopismo angielskie Dermatologic Therapy, opublikowało szczegółowe rezultaty badań w październiku 2013 roku.

Test MX Active

Minoxidil jest jednym spośród nielicznych leków mających udowodnioną skuteczność przeciwko wypadaniu włosów. Niemniej jednak istnieje całkiem sporo typów wypadania włosów, zaś rezultaty kuracji mogą być różne dla różnych osób. Dlatego sieć klinik Svenson oferuje swoim klientom wykonanie przed zabiegiem testu MX Active. Dzięki jego przeprowadzeniu można z góry dowiedzieć się, jak dany pacjent zareaguje na konkretny typ leczenia. Test jest łatwy, a do tego szybki: wykonywana jest laboratoryjna analiza na próbce włosów. Dzięki temu określone zostaje działanie Minoxidilu na badaną osobę. Test ten został udowodniony naukowo w badaniach wykonanych przez profesora Any'ego Górna z Uniwersytetu G.Marconiego w Rzymie, jak i generalnego dyrektora Biologii Stosowanej, w ścisłej współpracy z dr. Juan Antoniemu Brownem, dermatologiem Svensona. Wyniki wyżej opisanych badań opublikowano w czasopiśmie międzynarodowym Dermatologic Therapy.

Warto skorzystać z wieloletniego doświadczenia i wiedzy badaczy, specjalistów i lekarzy firmy Svenson w rozwiązywaniu problemów związanych z włosami

Specjaliści i lekarze od włosów

Sieć klinik Svenson oferuje wyłącznie najbardziej nowoczesne i indywidualnie dobrane rozwiązania odnośnie włosów, gdyż pracujący tam zespół posiada szeroką wiedzę i spore doświadczenie. W należących do Svenson fryzjerskich instytucjach, współpracują ze sobą ściśle specjaliści od włosów, jak i lekarze. Analizują wszystkie przypadki i określają najbardziej optymalne rozwiązania dla każdego z klientów. Medyczne wsparcie jest niezwykle cenne dla różnych klientów sieci klinik Svenson.

Chirurdzy włosów i lekarze Svenson są reprezentowani na wszystkich najistotniejszych imprezach międzynarodowych w dziedzinie badań i zdrowia włosów

Najbardziej istotni eksperci wymieniają się ciągle najnowszymi osiągnięciami, jak i postępami w zakresie technik pozwalających na leczenie chorób włosów. Firma Svenson była obecna między innymi na wymienionych poniżej wydarzeniach:

 • ISHRS w San Francisco w październiku 2013 roku,
 • Kongresie AEDV w 2013 roku,
 • VIII Światowym Kongresie Badań Włosów w 2014 roku,
 • Kongresie EADV w Amsterdamie w 2014 roku,
 • Sympozjum wiosennym EADV w Walencji w 2015 roku,
 • Technologia i Kosmetologia w 2015 roku w Filadelfii,
 • Światowym Kongresie ISHR w Las Vegas w 2016 roku.

Udział w międzynarodowych konferencjach i kongresach pozwolił sieci klinik Svenson zapewniać najwyższe standardy innowacyjności i jakości. Firma ta nieustannie pracuje, aby mogła zaoferować swoim klientom najskuteczniejsze i najbardziej nowoczesne rozwiązania, jeśli chodzi o wypadanie włosów, poparte oczywiście naukowymi badaniami.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje