czwartek, 3 marca 2022 14:07

„Siostry i Bracia z Ukrainy, jesteśmy i będziemy z Wami!” Pierwsza Dama spotkała się z uchodźcami

Autor Mirosław Haładyj
„Siostry i Bracia z Ukrainy, jesteśmy i będziemy z Wami!” Pierwsza Dama spotkała się z uchodźcami

W Broku schronienie znalazło kilkudziesięciu uciekających przed wojną Ukraińców. Nadbużański Ośrodek Edukacji im. bł. Karoliny Kózkówny odwiedziła Małżonka Prezydenta. – Siostry i Bracia z Ukrainy, jesteśmy i będziemy z Wami! – podkreślała podczas spotkania.

W całej Polsce ludzie solidarnie organizują pomoc dla Ukrainy. Starają się zapewnić schronienie i poczucie bezpieczeństwa. Przyjmują uchodźców, prowadzą zbiórki pieniędzy, przekazują żywność, środki opatrunkowe i wszystko, co jest potrzebne, by przeżyć ten trudny czas. Jednym z miejsc, w którym schronienie znaleźli uciekający przed wojną jest Nadbużański Ośrodek Edukacji im. bł. Karoliny Kózkówny.

– Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci tym, co dzieje się teraz na Ukrainie i potępiamy niczym nieuzasadniony i bezprawny atak Rosji

– powiedziała w Broku Agata Kornhauser–Duda i dodała:

Wierzymy jednak, że jak po ciemnej nocy przychodzi jasny dzień, nowy początek, tak nastanie pokój. Że naród ukraiński, że Ukraina nie tylko przetrwa, ale wyjdzie z tej wojny silna jak nigdy dotąd. Silna poczuciem wspólnoty, jedności, wolności i dumy.

Prezydentowa dziękowała Polakom za solidarność z Ukrainą:

– Dziękuję wszystkim, którzy solidaryzują się z Ukrainą – wszystkim osobom tutaj w Nadbużańskim Ośrodku Edukacji, bardzo dziękuję młodzieży, wolontariuszom; jesteście wielcy i wspaniali

– mówiła Agata Kornhauser–Duda podczas spotkania, w którym uczestniczyła społeczność ośrodka, wolontariusze, leśnicy, przedstawiciele władz lokalnych i uchodźcy z Ukrainy, którzy znaleźli w Broku schronienie.

Kobiety ukraińskie opowiadały o swoich przeżyciach w trakcie ucieczki, strachu o życie mężów i synów, którzy walczą i lęku przed wojną  – Wasze cierpienie również nas ogarnia ogromnym bólem, ale Wasza nadzieja, Wasz niezłomny hart ducha, Wasza walka o wolność, jest również nadzieją na pokój dla całego wolnego świata. Oby ten pokój przyszedł jak najszybciej – apelowała Małżonka Prezydenta RP i zapewniła:

– Siostry i Bracia z Ukrainy Polacy są z Wami, jesteśmy i będziemy z Wami! Będziemy Wam udzielać wszelkiej pomocy, jak długo będzie to konieczne.

Inf. i foto: prezydent.pl

Polska

Polska - najnowsze informacje