czwartek, 19 marca 2020 10:00

Skawina. 37 osób na kwarantannie domowej

Autor Katarzyna Domagała
Skawina. 37 osób na kwarantannie domowej

Urząd Miasta i Gminy Skawina poinformował o liczbie mieszkańców gminy, którzy są objęci kwarantanną domową. Na ten moment to 37 osób. Jak dotąd, nie potwierdzono żadnego przypadku zakażenia w Gminie Skawina.

Urząd informuje, że kwarantannie domowej poddawani są mieszkańcy, u których podejrzewa się zarażenie koronawirusem. Ten środek zapobiegawczy stosuje się, by odizolować mieszkańca od reszty społeczeństwa. Trwa to 14 dni. W tym czasie sytuacja zdrowotna osoby podejrzanej o zarażenie jest regularnie kontrolowana i sprawdzana.

Jeżeli mieszkaniec stosuje się do kwarantanny i w ciągu 14 dni nie wykazuje objawów zarażenia, wtedy z powrotem może normalnie funkcjonować. W trakcie izolacji nie może wychodzić z domu i mieć kontaktu fizycznego z innymi ludźmi.

37 mieszkańców Miasta i Gminy Skawina przebywa w kwarantannie domowej. Każda z nich ma podejrzenie zarażenia koronawirusem. Na ten moment w Skawinie nie ma potwierdzonego przypadku zachorowania. O sytuacji będziemy na bieżąco Was informowali. - czytamy w komunikacie.
koronawirus kraków

Info: UMiG Skawina

Małopolska - najnowsze informacje