wtorek, 1 marca 2022 11:23

Skoki narciarskie bez Rosjan i Białorusinów

Autor Katarzyna Jamróz
Skoki narciarskie bez Rosjan i Białorusinów

Norweski Związek Narciarski, we wtorek (1 marca) poinformował, że nadchodzące zawody Pucharu Świata oraz Mistrzostw Świata w lotach w Norwegii, odbędą się bez udziału rosyjskich i białoruskich sportowców.

W związku z rosyjską napaścią militarną na Ukrainę, Norweski Związek Narciarski podjął decyzję o wykluczeniu z zawodów, które w najbliższym czasie odbędą się w tym kraju, sportowców z Rosji i Białorusi, niezależnie od tego, jakie stanowisko będzie miała w tej sprawie Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS).

– Mieliśmy nadzieję, że FIS dojdzie do tego samego wniosku w imieniu wszystkich narodów narciarskich, ale teraz Norweski Związek Narciarski nie może dłużej czekać. Dlatego zarząd związku podjął dziś decyzję o powiadomieniu FIS, że rosyjscy i białoruscy sportowcy nie zostaną dopuszczeni do udziału w nadchodzących zawodach w Norwegii

– powiedział cytowany przez portal Skijumping.pl, prezes norweskiej federacji - Erik Roste.

W najbliższy czwartek (3 marca) w Lillehammer ma się rozpocząć turniej Raw Air kobiet i mężczyzn w skokach narciarskich. Natomiast w weekend ich gospodarzem będzie Oslo. Mistrzostwa Świata w Vikersund zaplanowane są na 11-13 marca.

Kolejne związki sportowe reagują na agresję Rosji na Ukrainę. UEFA przeniosła finał Ligi Mistrzów z Petersburga do Paryża. FIFA wyrzuciła Sborną z baraży do mundialu, a we wtorek Międzynarodowa Federacja Siatkówki podjęła decyzję o zabraniu Rosji prawa do organizacji mistrzostw świata.

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje