poniedziałek, 2 grudnia 2019 15:21

Słaby piłkarski weekend w wykonaniu drużyn z Małopolski

Autor Piotr Sajdak

Miniona kolejka nie była szczęśliwa dla zespołów z Małopolski. Dziewiąta z rzędu porażkę w Ekstraklasie odnotowała Wisła Kraków, wpadkę zaliczyła również Cracovia. W I lidze nie powiodło się Termalice, natomiast drużyny z Niepołomic i Nowego Sącza zmierzyły się w małych derbach Małopolski.

W „bratobójczym” pojedynku małopolskich drużyn górą była niepołomicka Puszcza, która pokonała na wyjeździe Sandecje Nowy Sącz 1:0. Był to typowy mecz walki, obie drużyny nie stworzyły sobie za dużo sytuacji a gra toczyła się głównie w środku pola. O wyniku zadecydował rzut karny z 62 minuty, który pewnie wyegzekwował Jose Embalo. W wyjazdowym meczu Termalicy z Zagłębiem Sosnowiec również padła tylko jedna bramka. Ze szkodą dla przyjezdnych futbolówkę w ich bramce umieścił w 78 minucie spotkania zawodnik gospodarzy Filip Piasecki.

W niższych ligach sytuacja małopolskich drużyn wyglądała nieco lepiej. Grająca w osłabieniu od 82 minuty drugoligowa Garbarnia wywiozła cenne 3 punkty z Rzeszowa, gdzie mierzyła się z miejscową Stalą. W III lidze drużyna Podhala Nowy Targ wygrała 2:1 z Wisłoką Dębica. Natomiast Hutnik Kraków bezbramkowo zremisował swoje spotkanie z Wólczanką Wólka Pełkińska. Jedyną trzecioligową drużyną z Małopolski, która zanotowała porażkę była Jutrzenka Giebułtów, która wysoko przegrała u siebie Wisłą Puławy. Porażka sprawiła, że drużyna z powiatu krakowskiego, znajduje się o krok od strefy spadkowej, do której dzieli ją różnica jednego punktu.

PKO BP Ekstraklasa:

Wisła Kraków 0-1Lechia Gdańsk(Flavio Paixao ’31)

ŁKS Łódź 1-0 Cracovia Kraków(Dani Ramirez ’52)

Fortuna I Liga:

Sandecja 0-1Puszcza Niepołomice(Jose Embalo ’62)

Zagłębie Sosnowiec 1-0 Termalica Bruk-Bet Nieciecza(Filip Piasecki ’78)

II Liga:

Stal Rzeszów 2-3 Garbarnia Kraków(Damian Kostkowski ’16, Dominik Chromiński ’76 – Michał Feliks ’10 i ’63, Grzegorz Marszalik ’40)

III Liga:

Jutrzenka Giebułtów 0-3 Wisła Puławy(Michał Zuber ’50, Łukasz Kacprzycki’68, Rafał Kiczuk’90)

Podhale Nowy Targ 2-1 Wisłoka Dębica(Dawid Dynarek’23, Lukas Hruska’32 – Krzysztof Wrzosek’90+8)

Wólczanka Wólka Pełkińska 0-0 Hutnik Kraków