piątek, 3 czerwca 2022 08:03

Soczewki dwutygodniowe - kto może je nosić? Jak je wybrać?

Autor Artykuł sponsorowany
Soczewki dwutygodniowe - kto może je nosić? Jak je wybrać?

Soczewki dwutygodniowe są przeznaczone do noszenia codziennego przez okres dwóch tygodni. Trzeba je zdejmować na noc i odkładać do specjalnego pojemnika wypełnionego płynem pielęgnacyjnym. Dla kogo są one przeznaczone i kto może je nosić? Na co także zwrócić uwagę przy ich wyborze? Podpowiadamy.

Czym charakteryzują się soczewki dwutygodniowe?

Soczewki dwutygodniowe to doskonała alternatywa dla tych jednodniowych i miesięcznych. Wyróżniają się wysoką jakością i oferują duże bezpieczeństwo codziennego ich stosowania. Należy jednak pamiętać, że dla uzyskania prawidłowego efektu ich działania trzeba właściwie o nie zadbać. Na noc należy umieszczać je w specjalnym pojemniku w którym znajduje się świeży płyn pielęgnacyjny. Od momentu pierwsze założenia nie należy nosić ich dłużej niż czternaście dni. Wyjmując, jak i wkładając je do oka należy przed tą czynnością umyć i zdezynfekować ręce.

Cechą charakterystyczną soczewek kontaktowych dwutygodniowych jest wysoka przepuszczalność tlenu. Dzięki temu łatwiej uniknąć podrażnień i skuteczniej zachować maksymalną ostrość widzenia. Posiadają zaokrąglone krawędzie, co w znacznym stopniu poprawia komfort ich całodniowego noszenia. Są optymalnie nawodnione, co redukuje ryzyko powstawania na nich osadów i zabrudzeń.

Dla kogo przeznaczone są soczewki dwutygodniowe?

Soczewki dwutygodniowe cieszą się popularnością zwłaszcza wśród osób, które cenią sobie wysoką jakość widzenia, sterylność i zwiększony komfort stosowania produktu wielorazowego użytku. Są przeznaczone generalnie do szerokiej grupy użytkowników. Zarówno dla osób aktywnych, jak i prowadzących siedzący tryb życia. Jest to rozwiązanie także ekonomiczne w porównaniu do klasycznych, jednorazowych soczewek kontaktowych.

Soczewki dwutygodniowe polecane są szczególnie dla alergików oraz dla osób, które cierpią na powracające zapalenie spojówek czyli tak zwany zespół suchego oka. Nawet jeśli przypadkowo zapomnimy ściągnąć je z oka na noc to nic złego się nie stanie.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie soczewek dwutygodniowych?

W przypadku soczewek dwutygodniowych możemy w ofercie sklepów znaleźć produkty, które można zarówno używać całą dobę, jak i zdejmować z oka na noc. Na opakowaniu znajdziemy na ten temat odpowiednią informację i zalecenia. Jeśli chcemy z soczewek kontaktowych dwutygodniowych korzystać przez cały czas to okres ich użytkowania skraca się o połowę. W takim przypadku po siedmiu dniach należy je wymienić na nowe. Przy wyborze konkretnego produktu warto zwrócić uwagę przede wszystkim na markę producenta.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje