wtorek, 1 lutego 2022 09:35

Sprawdzamy wzornictwo kratek ściekowych - w jakich kształtach i stylach wybierać?

Autor Artykuł sponsorowany
Sprawdzamy wzornictwo kratek ściekowych - w jakich kształtach i stylach wybierać?

Przedmioty użytkowe stanowią nieodłączny element wyposażenia każdego wnętrza. Codzienne korzystamy z nich niemalże automatycznie, często nawet nie rejestrując tego faktu. Niektóre przedmioty towarzyszą nam od tak dawna, że bardziej nadawałyby się na eksponat muzealny, a korzystanie z nich grozi katastrofą. Wielu z nas nie dostrzega jak bardzo zmieniło się wzornictwo akcesoriów użytkowych takich jak na przykład kratki ściekowe. Zauważamy to dopiero z chwilą nabycia nowej rzeczy.

Sztuka użytkowa

Samodzielna aranżacja wnętrza jest szansą na urzeczywistnienie własnej wizji. Na początek bezpieczniej zacząć od mniejszych pomieszczeń, takich jak łazienka. Ogromny wybór materiałów i kolorów daje nam pełną dowolność łączenia ich ze sobą i tworzenia unikalnych kombinacji. Świetną alternatywą dla płytek czy kafelków będą cegła, beton dekoracyjny, kamień naturalny czy mech. Pozostałe elementy wyposażenia (armatura, meble) wybieramy zgodnie z własnym uznaniem i jeśli chcemy to nad wanną w stylu retro można zamontować nowoczesną deszczownicę.

Aranżacja wnętrza to również dbałość o szczegóły. Łazienka to pomieszczenie szczególnie narażone na zalanie, a podwyższona wilgotność sprzyja rozwojowi niebezpiecznej pleśni. Dlatego niezmiernie ważna jest odpowiednia wentylacja, która pomaga usunąć nadmiar pary powstałej w trakcie kąpieli, a zwiększona cyrkulacja powietrza zmniejsza wilgotność w pomieszczeniu i zapobiega rozwojowi pleśni.

Kanały łazienkowe zapewniają właściwy odpływ wody i zapobiegają jej zastojowi, są więc niezbędnym elementem w każdej łazience. Na szczęściewzornictwo kratek ściekowych weszło na wyższy poziom i zasługuje w pełni na miano sztuki użytkowej. Nowoczesny kształt i zróżnicowane wzory kratek ściekowych czynią z nich element dekoracyjny, a nie jedynie użytkowy.

Żywioł ujarzmiony

Woda to żywioł, którego nie można lekceważyć. Nawet we własnej łazience możemy stać się świadkami jej niszczycielskiej siły. Wystarczy pęknięta uszczelka, cieknący kran i nagły wzrost ciśnienia wody, a wtedy koszty zalania będziemy jeszcze długo odczuwać (zwłaszcza, gdy zalejemy przy okazji również sąsiada).

Kratki ściekowe przeszły prawdziwą metamorfozę i zyskały nowoczesny design. Obecnie przykuwają uwagę estetycznym wyglądem i ciekawym wzornictwem. Niewątpliwą zaletą zastosowania takiego właśnie sposobu odprowadzania wody jest większe bezpieczeństwo dla użytkowników. Kanały łazienkowe są dopasowane względem podłoża i dlatego nie istnieje ryzyko potknięcia. Kratki ściekowe są doskonałym wyborem nie tylko dla każdej łazienki, ale również w miejscach, gdzie z kilku pryszniców korzysta jednocześnie kilka osób (basen, SPA).

Bezpieczna różnorodność

Sprawdzonym sposobem na rozładowanie stresu jest kąpiel. O komfort i bezpieczeństwo podczas kąpieli w naszej łazience zadbają odwodnienia nierdzewne. Stal nierdzewna jest produktem wysoce higienicznym, a wykorzystanie tego surowca w kratkach ściekowych redukuje ryzyko rozwoju pleśni.

Wzory kratek ściekowych łatwo dopasować do własnego gustu czy zainteresowań. Muzyczny zapis fal dźwiękowych można odnaleźć w modelu STRIPES, natomiast WAVE"ukołysze" nas falowaniem wody.

Dla miłośnika geometrii mamy romby - model CARO i kwadraty - SQUARE, a bazując na matematycznym wątku przenosimy się do Grecji (starożytna Grecja uważana jest za kolebkę matematyki) i podziwiamy greckie ornamenty w modelu GREEK.

Motywy inspirowane naturalnymi zjawiskami znajdziemy w kanałach łazienkowych: RAINBOW(tęcza), WAVE IN (ocean), CHAOS (krople wody).

Jak widać na powyższych przykładach inspiracją dla kratek ściekowych może stać się cokolwiek. Jeśli ten trend się utrzyma, to kto wie czym jeszcze zaskoczą nas kreatywni projektanci.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje