poniedziałek, 20 grudnia 2021 13:47

W Kętach zatrzymano podejrzanego pedofila. Wpadł w zasadzkę przygotowaną przez "13-latkę"...

Autor Norbert Kwiatkowski
W Kętach zatrzymano podejrzanego pedofila. Wpadł w zasadzkę przygotowaną przez "13-latkę"...

31–latkowi z Kęt, podejrzanemu o nakłanianie małoletniej poniżej 15 roku za pośrednictwem popularnego komunikatora internetowego do czynności seksualnych grozi do dwóch lat więzienia.

Sprytnymi "łowcami" okazała się specjalna grupa osób zajmujących się wyszukiwaniem pedofili w internecie. W sobotę, 18 grudnia dyżurny komisariatu Policji w Kętach otrzymał zgłoszenie dotyczące ujęcia 31-letniego mężczyzny. Podejrzany miał nakłaniać, za pośrednictwem komunikatora internetowego, 13 – letnią dziewczynkę do wykonywania innych czynności seksualnych, a także proponował małoletniej spotkanie w celach seksualnych.

Oczywiście, w tym przypadku, z pedofilem korespondowała dorosła osoba podająca się za 13-latkę. Policjanci natychmiast pojechali na teren jednej z posesji w Kętach, gdzie miało dojść do obywatelskiego ujęcia sprawcy. Na miejscu funkcjonariusze zastali dwoje zgłaszających. Wskazali oni podejrzewanego mężczyznę. Funkcjonariusze po ustaleniu okoliczności sprawy zatrzymali 31  – latka. Mężczyzna trafił do kęckiego komisariatu Policji. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa policjanci zabezpieczyli sprzęt komputerowy należący do zatrzymanego. Sprzęt ten zostanie poddany ekspertyzie przez biegłych.

W trakcie prowadzonego postępowania policjanci zebrali dowody świadczące o tym, że podejrzany od początku grudnia br. wykorzystując popularny komunikator internetowy prowadził korespondencję o tematyce seksualnej z internautką podającą się 13-latkę. Pomimo tego, że internautka kilkukrotnie informowała mężczyznę, że ma 13- lat jego propozycje nie ustawały. Ponadto, kiedy jak mu się wydawało zdobył zaufanie nastolatki zaczął namawiać ją na spotkanie w celach seksualnych.

Na podstawie zebranych dowodów podejrzanemu został przedstawiony zarzut usiłowania nakłonienia małoletniej poniżej lat 15 do czynności seksualnych. Za popełnione przestępstwo sprawcy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W listopadzie br. na terenie powiatu oświęcimskiego w podobny sposób zostali  zatrzymani dwaj  inni mężczyźni, podejrzani o podobne czyny".

Foto: KPP w Oświęcimiu

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje