środa, 10 sierpnia 2022 13:05

Sucha Beskidzka. Najpierw ruszył „z odsieczą” swojej partnerce, a potem ugryzł policjanta

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Sucha Beskidzka. Najpierw ruszył „z odsieczą” swojej partnerce, a potem ugryzł policjanta

Policjanci podczas zatrzymywania agresywnych sprawców przestępstw lub wykroczeń niejednokrotnie odnoszą obrażenia. W czasie poniedziałkowej (8 sierpnia) interwencji w Suchej Beskidzkiej policjanci zatrzymali 41-latka, który najpierw ruszył „z odsieczą” swojej partnerce, a kiedy już trafił do radiowozu to ugryzł interweniującego policjanta.

W poniedziałek po godzinie 16:00 dzielnicowi udali się na interwencję na ul. Mickiewicza w Suchej Beskidzkiej przed jeden z lokali gastronomicznych, gdzie dwie nietrzeźwe osoby miały spać na ławce. Na miejscu policjanci zastali kobietę i mężczyznę, którzy byli pod widocznym działaniem alkoholu, a wokół nich były porozrzucane resztki jedzenia.

Para, używając słów wulgarnych, odmawiała wylegitymowania się. Wobec powyższego policjanci postanowili doprowadzić agresywne osoby do komendy, w celu ustalenia ich danych. Mężczyzna na widok zatrzymywanej partnerki próbował „odbić” kobietę z radiowozu. Został jednak obezwładniony przez przybyły na miejsce drugi patrol i również doprowadzony do radiowozu. Siedząc w środku, awanturnik próbował zniszczyć radiowóz, kopiąc po jego wnętrzu. Gdy policjant próbował ograniczyć jego ruchy, został ugryziony w rękę.

Agresywne zachowanie na nic się zdało, gdyż oboje trafili do w policyjnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Ugryziony policjant nie doznał poważniejszych obrażeń. Zatrzymani, jak się okazało, są mieszkańcami województwa śląskiego, lecz często przebywają na terenie Suchej Beskidzkiej.

37- letnia kobieta po wytrzeźwieniu została ukarana mandatami karnymi nie tylko za nie podanie swoich danych, ale też za kilka pozostałych wykroczeń na łączną sumę 1200 zł. Jej znajomy będzie się tłumaczyć przed sądem. 41-latek usłyszał zarzut znieważenia policjantów oraz naruszenia nietykalności jednego z nich.

-Przypomnijmy, że, kto narusza nietykalność cielesną funkcjonariusza publicznego lub osoby do pomocy mu przybranej podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3

-alarmują policjanci.

Inf.: KPP Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje