poniedziałek, 1 lipca 2019 14:03

Sucha Beskidzka. Wiemy, jak w gminie wypadły egzaminy gimnazjalne z matematyki

Autor Mirosław Haładyj
Sucha Beskidzka. Wiemy, jak w gminie wypadły egzaminy gimnazjalne z matematyki

Po analizie wyników opublikowanych przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Krakowie okazuje się, że suskie gimnazjum, którego organem prowadzącym jest Gmina Sucha Beskidzka osiągnęło najwyższy wynik z egzaminu gimnazjalnego z matematyki wśród wszystkich szkół należących do gmin powiatu suskiego.

Wysokie wyniki uczniów klasy IIIC (średnia - 76%) oraz pozostałych oddziałów spowodowało, że średnia suskiego gimnazjum z matematyki wynosi 52,1% (siódmy stanin - wysoki). Dla porównania w Polsce średnia wynosi 43%, w Małopolsce - 47,1%, a w powiecie suskim - 46,2%.

Dodatkowo wśród 182 gmin województwa małopolskiego Gmina Sucha Beskidzka zajmuje bardzo wysokie siódme miejsce (ex aequo gminy: Dobczyce, Myślenice, Rytro, Polanka Wielka i Wadowice), pozostawiając w tyle wszystkie szkoły należące do gmin powiatu nowotarskiego, tatrzańskiego, limanowskiego.

Do sukcesu szkoły przyczynili się głównie uczniowie klasy III c. Ich ciężka praca, wsparcie rodziców oraz zaangażowanie nauczyciela dało efekt w postaci dziewiątego, najwyższego staninu z egzaminu gimnazjalnego z matematyki. To pierwszy raz w historii egzaminów gimnazjalnych w suskiej szkole.

Fot. i inf.: UM Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje