środa, 17 lipca 2019 07:56

Szczucin. Włamał się do sklepu aby ukraść... korkociąg i piersiówkę

Autor Joanna Frydrych
Szczucin. Włamał się do sklepu aby ukraść... korkociąg i piersiówkę

Policjanci ze Szczucina zatrzymali 19-latka podejrzanego o włamanie do sklepu. Mężczyzna skradł korkociąg i piersiówkę, niszcząc przy tym witrynę sklepową o wartości 230 zł.

13 lipca 2019 roku około godziny 1:00 Policjanci z Komisariatu Policji w Szczucinie w trakcie patrolowania ulic miasta, usłyszeli charakterystyczny odgłos tłukącego się szkła. Bez zastanowienia udali się w kierunku, z którego dobiegły niepokojące odgłosy. Na wysokości sklepu odzieżowego zobaczyli mężczyznę. W rozmowie z mundurowymi 19-latek przyznał się, że kamieniem rozbił witrynę sklepową, a następnie zabrał ze środka interesujące go rzeczy. Łupem sprawcy padł korkociąg oraz … piersiówka. Jak się okazało, mężczyzna był nie tylko amatorem cudzych rzeczy, ale także narkotyków, które policjanci przy nim znaleźli. Dodatkowo zatrzymany znajdował się pod wpływem alkoholu (badanie wykazało 1,3 promila alkoholu).

Następnego dnia, gdy już wytrzeźwiał, śledczy przedstawili mu 2 zarzuty. Mężczyzna odpowie za kradzież z włamaniem oraz posiadanie środków odurzających.

Za popełnione przestępstwa grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Info/foto: KWP Kraków

Dąbrowa Tarnowska - najnowsze informacje