środa, 14 kwietnia 2021 11:58

Szczucin. Ze stawu wyłowiono ciało mężczyzny

Autor Aleksandra Tokarz
Szczucin. Ze stawu wyłowiono ciało mężczyzny

Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia przyczyny i okoliczności zdarzenia, do którego doszło dziś (14 kwietnia) nad ranem w Szczucinie. Z tamtejszego stawu wyłowiono ciało mężczyzny.

Na zwłoki funkcjonariusze natrafili podczas patrolowania ul. Wolności w Szczucinie. Natychmiast powiadomiono służby ratunkowe oraz dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej.

- Na miejsce dojechali wezwani strażacy, którzy wydobyli z wody ciało mężczyzny. Niestety załoga pogotowia ratunkowego stwierdziła u niego brak funkcji życiowych – tłumaczy asp. Ewelina Fiszbain, rzecznik prasowy KPP w Dąbrowie Tarnowskiej.

Zmarły to 36-letni mieszkaniec gminy Szczucin. Na miejscu, pod nadzorem prokuratora, czynności procesowe wykonywali policjanci z grupy dochodzeniowo – śledczej. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich w tym zdarzeniu.

- Przyczyny oraz okoliczności będą wyjaśniane podczas dalszych czynności prowadzonych pod nadzorem prokuratury. Ciało zostało zabezpieczone do sekcji - dodaje rzeczniczka.

Przestaliśmy stosować się do obostrzeń? W Małopolsce 21 obiektów otwartych, mimo zakazu
W czwartek w całej Małopolsce funkcjonariusze kontrolowali środki transportu komunikacji publicznej i obiekty. Jak pokazują wyniki tych kontroli, nie wszyscy stosują się do zaleceń.

fot. KPP Dąbrowa Tarnowska

Dąbrowa Tarnowska - najnowsze informacje