wtorek, 4 maja 2021 15:36

Szkoła języka angielskiego we Wrocławiu potwierdza: na naukę nigdy nie jest za późno!

Autor Artykuł sponsorowany
Szkoła języka angielskiego we Wrocławiu potwierdza: na naukę nigdy nie jest za późno!

Wszędzie można przeczytać i usłyszeć, że nauka języka angielskiego to inwestycja w przyszłość. O tym już się nie dyskutuje. Dla młodych znajomość tego języka w stopniu komunikatywnym jest szansą na podjęcie nauki w zagranicznych szkołach, jest również szansą na zdobycie dobrej pracy. Można zauważyć, że znakomita większość pracodawców już na początku preferuje osoby dwujęzyczne, lub znające języki obce w stopniu pozwalającym na prowadzenie konwersacji. Nauka w młodym wieku przychodzi niejako łatwiej. Im wcześniej się rozpocznie naukę języka tym lepiej. Wielu naukowców twierdzi wręcz, że mózg osób młodych jest bardziej chłonny. Jednak pewna szkoła języka angielskiego we Wrocławiu uspokaja - na naukę języków nigdy nie jest za późno.

Znajomość języka obcego nie jest tylko potrzebna osobom młodym. Z korzyści jakie płyną z posiadania takiej umiejętności mogą czerpać i czerpią osoby w średnim i starszym wieku. Język obcy, a w szczególności język angielski może otwierać nowe możliwości zawodowe, naukowe, czy też osobiste. Niezależnie, czy jest się pracownikiem, właścicielem przedsiębiorstwa czy też już emerytem, znajomość języka angielskiego może rozszerzyć grono przyjaciół, kontrahentów, sprawić, że spojrzy się na świat z nieco innego punktu widzenia. Warto się uczyć języka angielskiego również w średnim i starszym wieku. Tak naprawdę wiek nie ma żadnego znaczenia. Niedawno odkryto, że osoby w średnim i starszym wieku mogą się uczyć równie szybko jak młodzi. Co więcej mają nad dziećmi oraz młodymi przewagę, że potrafią się skupić na nauce, co przekłada się na efektach ich pracy. Prawie każda szkoła języka angielskiego Wrocław posiada kursy przeznaczone dla osób dorosłych. Można zauważyć, że z tych kursów korzysta co raz większa liczba osób.

Zajęcia w szkole językowej we Wrocławiu to świetna okazja by poznać ciekawych ludzi

Życie jest zbyt krótkie, by je przespać – szkoła języka angielskiego we Wrocławiu budzi do życia!

Większość osób tzw. 40+ w czasach swojej młodości nie miało większego kontaktu z językiem angielskim. W szkołach wykładany uczono przede wszystkim języka rosyjskiego, a języki zachodnie były traktowane po macoszemu. W czasach transformacji, również nie było większej możliwości, by poznawać tajniki języka angielskiego, niemieckiego. Współczesność otwiera nowe możliwości. Powstaje wiele miejsc, gdzie naukę języka można pobierać. Często jednak brakuje motywacji do podjęcia nauki. Uważa się, ze dla osób w średnim wieku i starszych na naukę już nie ma czasu. Teraz najważniejsze mają być dzieci, praca, wnuki.

Takie twierdzenie można potraktować jako zwykłą wymówkę. Na naukę nigdy nie jest za późno. Właśnie dla takich również osób szkoła języka angielskiego Wrocław stoi otworem. Można poświecić chyba kilka godzin na tydzień na naukę. Trzeba cały czas pamiętać, że to że się ma pięćdziesiąt i więcej lat nie jest przeszkodą do podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych, szukania nowej lepszej pracy. Bycie seniorem nie oznacza, że angielski nie będzie potrzebny. Kto wie, kogo spotka się jeszcze na swojej drodze życia, kto wie, gdzie los pozwoli jechać. Ponadto nie można zapominać, że każda nauka, w tym również nauka języka angielskiego pobudza nasz umysł do działania. Jest dla mózgu niczym siłownia dla ciała. Naukowcy odkryli, że ćwiczenie mózgu poprzez choćby naukę języka angielskiego przedłuża jego sprawność, odsuwa efekty starzenia się.

Szkoła językowa we Wrocławiu stawia przede wszystkim na dobrą zabawę

Można się zastanawiać, dlaczego osoby w średnim wieku i te nieco starsze nie garną się do podejmowania nauki języka obcego. Powód jest zazwyczaj banalny. Większość ma wizję nauki, którą pamięta jeszcze z czasów swojej młodości. Siedzenie w niewygodnych ławach szkolnych, wkuwanie słówek i wyrażeń w języku angielskim, szlifowanie zasad gramatyki. No nie można zapominać o odpytywaniu przy tablicy. Taka wizja większości odstrasza. Jest jednak jedno ale. Szkoła języka angielskiego Wrocław nie przypomina niczym tych szkół z końca ubiegłego wieku. Jest to szkoła nowoczesna, gdzie liczy się przede wszystkim atmosfera.

Trzeba pamiętać, że nauka w warunkach powodujących stres, nie pomaga w osiąganiu pożądanych wyników, a nawet odstrasza potencjalnych chętnych do opanowania języka angielskiego. Jest wiele możliwości pobierania nauki angielskiego. Można się uczyć w niewielkich grupach dobranych pod kątem posiadanych umiejętności, a także w wielu przypadkach również wieku, ale można i pobierać naukę indywidualnie. Dla osób, które z uwagi na stan pandemii nie chcą zbytnio się narażać, przewidziano możliwość nauki zdalnej. W tym wypadku wystarczą jedynie chęci oraz odpowiedni sprzęt pozwalający na połączenie się z nauczycielem. Dla chętnych jest wiele możliwości – wystarczy wybrać tylko kurs interesujący kurs i można przystąpić do nauki, bo na naukę nigdy nie jest za późno.

Edukacja

Edukacja - najnowsze informacje