poniedziałek, 29 kwietnia 2019 13:24

Szkoła programowania - jak wygląda nauka programowania?

Autor (red)
Szkoła programowania - jak wygląda nauka programowania?

O dobrze płatnej pracy, dającej mnóstwo satysfakcji i możliwości dalszego rozwoju marzy niemal każdy. Jednak aby marzenie się spełniło, trzeba najpierw zdobyć cenioną na rynku pracy wiedzę i umiejętności. Warto więc wybrać tak zwany zawód przyszłości i zostać choćby programistą. Różnorodność szkoleń prowadzonych w szkołach programowania pozwala wybrać kierunek nauki bliski naszym zainteresowaniom. Technologie IT nieustannie się rozwijają, a na rynku pracy wciąż jest za mało specjalistów w tym zakresie.

Programowanie - "nie taki diabeł straszny, jak go malują"

Nauka programowania wielu osobom wydaje się być czymś bardzo skomplikowanym i trudnym do opanowania. Wystarczy jednak spróbować, aby się przekonać, że tak nie jest. Nauka programowania podobna jest do nauki języka obcego, która początkowo często przeraża i wielu zniechęca. Niemniej jednak kiedy pozna się podstawy, to dalsza nauka jest łatwiejsza i zaczyna przynosić coraz więcej radości i satysfakcji. Wybranego języka oprogramowania trzeba nauczyć się w podobny sposób jak języka obcego - potrzebne są jedynie chęci i profesjonalna szkoła programowania. Dobry szkoleniowiec posiada nie tylko specjalistyczną wiedzę i umiejętności, ale równie swobodę w przekazywanie i "zarażenia" pasją innych.

Metoda “bootcampu” - najbardziej skuteczna

Nauka metodą “bootcampu” jest intensywna i niezwykle skuteczna, ponieważ bardzo dobrze motywuje, a to z kolei sprzyja przyswajaniu wiedzy. Im większa motywacja tym lepsze efekty. Intensywne kursy w szkole programowania odbywają się w formie warsztatów, organizowanych w małych grupach w bardzo przyjaznej atmosferze, więc nie należy się ich obawiać. Niewątpliwą zaletą takich kursów jest to, że pozyskuje się na nich wiedzę, która jest na rynku pracy wymagana i poszukiwana.

Nauka tą metodą odbywa się w szkole z 17-letnią historią. Warsztaty prowadzone są w największych miastach Polski przez wykwalifikowanych trenerów, z wieloletnim stażem. Dokładają oni wszelkich starań, aby przekazywać wiedzę w sposób przejrzysty i praktyczny, podchodząc do każdego kursanta w sposób indywidualny. Dzięki takiej postawie kadry szkoleniowej każdy odkryje w sobie talent programisty.

Kursy w trybie dziennym i zaocznym - idealne dopasowanie

W zależności od indywidualnych preferencji i możliwości w szkole programowania są dostępne różne rodzaj kursów:

- w trybie dziennym;

- w trybie zaocznym (weekendowym).

Dodatkowo pomiędzy poszczególnymi blokami jest przerwa, zwykle 2- tygodniowa. Dzięki niej uczestnicy kursów mają czas na usystematyzowanie zdobytej wiedzy oraz doskonalenie jej w praktyce podczas wykonywania zleconych na kursie zadań domowych. Od trenera kursanci otrzymuje niezbędne do nauki w domu materiały, by skutecznie uwalić sobie wiedzę i technologię.

Dla najlepszych - pomoc w znalezieniu pracy

Profesjonalna szkoła programowania zwykle współpracuje z wieloma firmami działającymi w obszarze IT. W związku z czym dla najbardziej ambitnych i wyróżniających się zaangażowaniem w realizacji poszczególnych projektów, oferuje pomoc w znalezieniu pierwszej pracy w IT.

Edukacja - najnowsze informacje