wtorek, 5 listopada 2019 11:34

Szkolenia firmowe - dlaczego warto je robić?

Autor Piotr Sosin
Szkolenia firmowe - dlaczego warto je robić?

Szkolenia pracowników to we współczesnym biznesie nic nadzwyczajnego. Jeżeli chcemy ponadprzeciętnych wyników, musimy inwestować w naszych pracowników i zapewniać im ponadprzeciętne możliwości rozwoju w ramach pracy. Jest to taktyka wymagająca nakładów finansowych, jednak skuteczna, ponieważ koniec końców jesteśmy w stanie uzyskać zespół zgranych, dobrze znających się na swoich zadaniach osób, które szybko przyniosą nam dużo większe profity, a i same będą czuły się ważne i potrzebne w przedsiębiorstwie. Jakie korzyści możemy wyciągnąć ze szkoleń?

1. Dlaczego warto szkolić pracowników

2. W jakim zakresie szkolić?

3. Jak zabezpieczyć się przed odpływem wyszkolonych pracowników?

Dlaczego warto szkolić pracowników

De facto każda branża wymaga dzisiaj dobrze wykwalifikowanej załogi. W niektórych z nich, jak np. w przypadku sprzedaży bezpośredniej, jest to szczególnie widoczne, ponieważ nieprzygotowany pracownik będzie mniej efektywny i przyniesie mniej zysku od tego, w którego zainwestujemy firmowe pieniądze i trochę czasu. Szkolenia sprzedażowe mogą znacząco wpłynąć na nasz wynik na koniec kwartału czy roku, co z kolei często przekłada się wręcz na istnienie lub nieistnienie firmy.

W jakim zakresie szkolić?

Firma szkoleniowa Delta Training oferuje szereg warsztatów mających na celu nauczenie się, jak skutecznie korzystać z różnorodnych umiejętności miękkich, które bardzo często przydają się w biznesie. Dotyczy to nie tylko sprzedaży jako takiej, ale również pracy w zespole czy kierowania tymże, co jest zwykle tematem szkoleń menadżerskich. Dzięki rozwojowi pracowników również pod kątem osobistym jesteśmy w stanie skompletować dobrze zgrany, skuteczny zespół kierowany przez kompetentną osobę, który zdecydowanie lepiej będzie sobie radził z zadaniami dnia codziennego, niż zbiór przypadkowych osób w korporacji, którymi nikt dalej się nie interesował.

Jak zabezpieczyć się przed odpływem wyszkolonych pracowników?

Techniki sprzedaży i pracy w grupie to jedne z najczęściej wybieranych szkoleń. Co jednak możemy zrobić, aby nasi - szczególnie nowi - pracownicy nie odpłynęli od nas zaraz po zakończeniu takich warsztatów? Najczęstszą praktyką jest finansowanie kursu pod warunkiem przepracowania określonej ilości czasu po jego zakończeniu. Dzięki temu pracownik nie musi płacić za dokształcanie się, a firma ma zapewnioną osobę do pracy przynajmniej na czas, który jest niezbędny, aby szkolenie się zwróciło. Jest to uczciwy kontrakt, który zabezpiecza dobra obu stron i pozwala obydwu podmiotom się rozwijać.

undefined

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje